Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Uwell Caliburn G2

Cože? Další Caliburn? Tak to si fakt už.. 

Dnes se spolu mrkneme na další počin z Uwellu, tentokrát pro změnu, jak jinak než Caliburn a to konkrétně s označením G2 (na krabičce rozepsáno "great, too"). Jak moc great bude G2 si řekneme níže. Už by to ale chtělo změnu, protože když ze spaní opakujete CALIBURN, CALIBURN... tak už je to diagnóza.

Caliburn G2

BALENÍ

Uwell Caliburn G2 má obsah krabičky vcelku stejný jako u původního Géčka, nečekejte tu nějaký hadříky, dárky, extra pouzdra apod.. Takže doslova tu máme samotné zařízení, USB-C kablík, náhradní žhavicí hlavu a nějaké ty manuály a warranty kartičky. Prostě nic moc zásadního co by vás mohlo překvapit. 

 

ZAŘÍZENÍ

Po vzhledové stránce je Caliburn G2 hybrid Caliburnu A2 a prvního Géčka. Ve vrchní části je zasazena cartridge, která dost pevně drží na místě díky dobře zapadajícím výstupkům které na sobě má a které přesně sednou do těla podu. Na hladinu liquidu máte, díky průřezu v těle samotného zařízení, dobrý náhled a nemusíte se tedy bát, že byste si dali dry-hit. Tedy samozřejmě pokud občas hodíte okem jestli tam ten liquid opravdu je. Zamezit fakticky dry-hitu ten průřez nedokáže.

Na čelní straně zařízení se nachází spínací tlačítko, které ale kromě vypnutí a zapnutí pěti klikem v podstatě nevyužijete.

Uwell Caliburn G2 má totiž i podtlakové spínání, které je velmi dobře odladěné a funguje naprosto příkladně. 

Caliburn G2

Pod tlačítkem, skoro až na spodku zařízení, je indikační dioda stavu baterie. Klasicky se mění od zelené po červenou. Na spodku zařízení najdete USB-C nabíjecí konektor. Nabíjení samotné je velmi svižné, zařízení se při něm v podstatě nezahřívá.

Největší novinkou je ale vibrát...teda.. vibrační prvek, chcete-li více vědátorsky - nový Uwell Caliburn G2 má haptickou odezvu. Při nasazení a vycvaknutí cartridge, při zahájení a ukončení nabíjení, vám zařízení zavibruje. Vcelku vtipná fičura, ale jinak nemá moc praktické využití. Moc... no v podstatě žádné. Podobně to má například IQOS VEEV, ale jestli to umocní "feeling" z vapování, těžko říct. Pro mě zbytečný žrout baterky.

 

A teď trocha těch tech. parametrů:

Rozměry: 110,5 x 22,5 x 13 mm
Výkon: 18 W
Objem cartridge: 2 ml
Cartridge: vyměnitelná žhavící hlava / Cartridge má zabudovanou regulaci airflow
Baterie: 750 mAh
Nabíjení: USB-C

Caliburn G2

CARTRIDGE A ŽHAVÍCÍ HLAVY

Cartridge je u Caliburn G2 vcelku fajnová. Příjemný náustek, pod nímž se skrývá plnění, je třeba docela hrubou silou vylomit, abyste mohli doplnit liquid. Zprvu mě to lehce vyděsilo, že jsem ji zabil, ale překvapivě nedoznala žádných škod. Během týdne intenzivního testování se nijak zvlášť "neochodila", což je plus.

Objem cartridge jsou 2 ml, plnicí otvor je zatěsněný silikonovou membránou a nemá tedy tendenci propouštět, což je fajn. Jen nesmíte přelít aby vám to na druhé straně nevyteklo.

U G2 se můžete těšit na výměnné hlavy, tedy nemusíte měnit hned celou cartridge. Což je přeci jen o chlup ekologičtější řešení.

V balení najdete hlavy hnedle dvě. Jedna má odpor 1,2 ohm a je taková pohodovější na MTL. Druhá má odpor 0,8 ohm a na MTL je docela výkonný, což může někomu vadit, neboť je pára teplejší a hutnější.

Caliburn G2


Největší inovací u cartridge je možnost upravit si množství vzduchu. Jo! Konečně airflow control na Caliburnu. To to trvalo. Díky pootočení kolečka na spodku cartridge utáhnete či povolíte přísun vzduchu a tím si pocit vapování z Caliburna G2 doladíte přesně dle vašich požadavků.

Podání chuti je velmi povedené, Uwell ukazuje, že chuťovky pořád umí! Chutě jsou hezky výrazné a řekl bych, že velmi věrohodné. Nedochází ke ztrátě chuti ani jejímu zkreslení po delší době.

 

Hodnocení ve své třídě:

Subjektivně bych vypíchnul design, vroubkování, zapuštěné tlačítko, prostě je to moc pěkný POD
Možnost upravit si nastavení vzduchu
vzhledem k velikosti solidní kapacita baterie
Obě žhavící hlavy podávají velmi dobrou chuť
Rychlost nabíjení je na dnešní, uspěchanou dobu, určitě PLUS
➕ Podtlakové spínání funguje parádně

Tuhé otevírání cartridge pro naplnění - kolikrát mám strach, že jí rozlomím

 

Caliburn G2

Shrnutí


Uwell Caliburn G2 je velmi příjemnou novou generací caliburnu, kombinuje to nejlepší z A2Géčka. Přidává pár věcí navíc, některé (vibrace) jsou možná zbytečné, ale trend je holt takový. Jiné jsou naopak velmi vítané (kolečko na airflow). Život s G2 byl velmi příjemný a rozhodně ho budu rád používat každý den. Mimochodem, komu by se nelíbila červená barva, tak se dělá celkem v šesti barevných variantách. Takže si na své přijdou snad všichni, včetně žen. 

Mezi Caliburny si G2 rozhodně vysloužilo prvenství. Mezi PODy u mě dostane 91 % což je sakra pěkný a bere i zde první místo, Třeba ho někdo sesadí, to ukáže až čas.