Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Voopoo Drag H40

Čínský výrobce Voopoo nás svižným tempem krmí stále novými zařízeními. Velké popularitě se těší rodinka modů a PODů série Drag a my se dnes podíváme na jeden čerstvý kousek s označením H40.

Obsah balení:

1x Voopoo baterie Drag H40 
1x Voopoo cartridge PnP Pod 2 5ml
1x Voopoo žhavící hlava PnP-VM3 0,45 ohm
1x Voopoo žhavící hlava PnP-TW30 0,3 ohm
1x Voopoo USB-C kabel
uživatelský manuál

 

Parametry:

Rozměry: 104,5 x 27,5 x 26,1 mm 
Hmotnost: 65 g 
Materiál: slitina zinku / PCTG / kůže 
Kapacita baterie: 1500 mAh (integrovaná) 
Výstupní napětí: 3,2 – 4,2 V 
Výkonu: 5-40 W 
Nabíjecí napětí: 5V/1,5A 
Rozsah odporu: 0,1 – 3,0 Ω 
Kapacita cartridge: 5 ml (standardní) / 2 ml (TPD)

 

hand

Na první pohled mi na stole přistál superkompaktní prcek, co slibuje docela dost na to, jak mrňavý je. Téměř celoslitinové tělo obehnané kůží se příjemně drží, neklouže a i na oko se tváří moc hezky. Nevýhodou jeho velikosti je ale fakt, že přívětivý používání moc není. Hned vám povím proč.

Cartridge s výměnnou žhavící hlavou je totiž téměř z poloviny své výšky schovaná v “základně“ PODu, díky čemuž máte možnost nastavení přívodu vzduchu (od fakt uškrceného potahu po velmi volný) a pokud nemáte ručičky drobné jako desetileté dítě, milý přívod si zhruba skoro vždy ucpete dlaní nebo prsty. I pro mě jako ženu s nepříliš velkou rukou byl docela kumšt přijít na správný grif, jak zařízení držet a brát do ruky, aniž bych si otravovala potah tím, že nemám vzduchu kolik chci. (A to je prostě otrava). Pozitivní budiž aspoň dobrý přehled o stavu e-liquidu, průhledná cartridge nikdy nelže

voopoo

Naopak pochvalu si zaslouží vlnkaté okruží na spodní částí cartridge, které perfektně do těla zařízení sedne a vy se tak absolutně nemusíte obávat toho, že se cartridge otočí nebo kamkoliv hne. Za pomoci silných magnetů je to prakticky nemožné. Very good.

Ke cartridgi se hodí zmínit i to, že jsou podporovány veškeré PNP žhavící hlavy (včetně RBA) od VooPoo, což vám poskytuje poměrně solidní výběr použitelných odporů. Jediné, co vás omezí, je maximální výkon zařízení 40 W.

hlavy

 

Co také potěší, je kapacita cartridge 5 ml, což i při DL vapingu nějakou chvilku vydrží. Plusem je i možnost výměny náustku, ovšem pozor, je použit typ 510. Náustek od výrobce je příjemný, akorát široký i vysoký, nicméně pokud nemáte rádi v ústech plast, sáhněte klidně po svém oblíbeném.

Přejděme k baterii. Ta je, ach jo, integrovaná. Osobně jsem zastáncem externích baterií, nejen z důvodu “vyšší“ kapacity (protože s sebou v pouzdru můžu nosit třeba deset náhradních článků), ale i z důvodu lepší životnosti celého zařízení (když odejde integrovaná baterie, musí se servis šťourat v celém zařízení a případná výměna či oprava je náročnější). Vzhledem k avizované kapacitě 1500 mAh bych raději dostala POD na externí článek, byť klidně jen typu 18350, jejichž kapacita se pohybuje průměrně mezi 1100 - 1400 mAh. Papírově bychom možná měli zdánlivě menší kapacitu, ale… Po vybití by stačilo vyměnit jeden kus za druhý a jede se dál. No nic…

Od kapacity se odvíjí výdrž baterie na jedno nabití a nabíjení. Upřímně, výdrž je docela k pláči. S hlavou o odporu 0.3 ohmu a výkonem 35 wattů zmizela baterka tak rychle, že jsem se ani nepodívala na počet potahů. Nicméně, nedala jsem ani celou jednu plnou cartridge, takže cca 4 ml a pá. Nabíjení probíhá pomocí líného USB-C o 1.5 V, což lidsky řečeno nepotěší, trvá to dlouho. Z nuly na sto dojedete zhruba za 60-70 minut. A při nabíjení si jako bonus nezavapujete, jen si hezky počkejte…

lcd

Další krok recenze vede k displeji. Maličký OLED na mírně vyvýšeném panelu ve společnosti žhavícího tlačítka, plusu a mínusu. Zobrazuje informace, jaké asi každý očekává, odpor použité hlavy, nastavený výkon ve wattech, zvolený režim, počet potahů, kapacitu baterie formou indikační ikony a (ne)uzamčení zařízení. Svítivost a tedy čitelnost zejména na slunci je slušná, na škrábance během testování nijak netrpěl.

Tlačítka jsou kulatá, přičemž to žhavící je znatelně větší, všechna mají pohodlný a jistý stisk a dobrou odezvu. Co mě rozčiluje, je jejich zvuk. Cvakají, hodně. V tiché kavárně u snídaně (pokud vám tam dovolí vapovat) vás to bude štvát.

Jak jsem nakousla, najdeme zde dva režimy výkonu, Smart a RBA. Smart je chytrák, který sám automaticky navrhne ideální výkon, RBA je naopak ten, který vám nechá volnou ruku při nastavování v rozmezí 5 - 40 W. Jo a z maximálního výkonu se na ten nejnižší neprotočíte, ale musíte seskákat zase hezky po jednom wattu zpět. Mezi režimy lze přepínat jednoduše trojklikem žhavícího tlačítka.

A když už jsem u toho, stiskem žhavícího tlačítka a současně + uzamknete/odemknete zařízení, kombinací žhavení a - zase vymažete potahy. On/off je nepřekvapivě skryto pod svižným pěticvakem. Totiž pětiklikem.

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Design. povrchová úprava
➕ Výdrž hlav (min. 20ml perfektní chut), kompatibilita
➕ Zasazení cartridge do zařízení

➖ Integrovaná baterie
➖ Výdrž na jedno nabití i nabíjení jsou zoufalé
➖ Tlačítka i potah jsou velmi hlučné

 

Voopoo Drag H40 se zdá být designově velmi povedeným POD systémem, se kterým si v pohodě užijete i DL vaping. Bohužel si ho ale na jedno nabití neužijete moc dlouho, zato na stole vám ostudu svým vzhledem neudělá.

Vzhledem ale ke konkurenci, kterou v současné době na trhu má, se mi tento snad až zbytečným modelem do počtu. 35 %
 

pro porovnání, na fotografii zleva: Drag H40, Drag X, Drag 3

awd