Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Joyetech eGo AIO AST POD

Ahoj, dnes se spolu podíváme na zoubek dalšímu „PODu“, tentokrát z dílny Joyetechu. Trochu se mi příčí tomuhle e-cígu říkat POD, protože vypadá jako ta nesmrtelná a stále dobrá "egoška" kterou všichni známe, tvarově se jí velmi podobá. Ale když už to má na sobě napsaný tak se toho označení Joyetech eGo AIO AST POD budu držet...

Balení

Malá bílá krabička Joyetech eGo AIO AST POD na sobě nese veškeré potřebné údaje jak o obsahu balení, tak o samotném e-cigárku. Na výběr jsou 4 barevné varianty - černá, modrá, červená a zelená.

Joyetech EGO POD - obal

V krabičce se ukrývá tělo e-cigarety, cartridge, plochý microUSB kablík, nějaký ten manuál a další čtení které nám víceméně k ničemu není.

Joyetech EGO POD - obsah balení


Zařízení

Joyetech eGo AIO AST POD funguje na principu výměnných doplnitelných cartridgí o objemu 2 ml, s kapacitou baterie 1000 mAh a podtlakovým spínáním. Na jeho těle tedy nenajdete nic kromě diody indikující stav nabití, microUSB portu a otvorem pro přívod vzduchu k podtlakovému spínači. Čip AVATAR IC 1.0 přináší ochranu proti zkratu, přehřátí, či 8 vteřinovou ochranu žhavení.
Cartridge, osazenou nerezovou „spirálkou“, do těla baterie pouze vložíte, magnety se postarají o zbytek.

Joyetech EGO POD - cartrdigeJoyetech EGO POD - cartridge & magnets

Velké výřezy v objímce cartridge umožňují snadnou kontrolu hladiny liquidu v cartridgi. Co se cartridge s odporem 1,0 ohm týká, tak plnicí otvor je dobře zatěsněný silikonovým špuntem a nemá tendenci prolínat.

Co mě však nemile překvapilo je velmi krátká životnost. Ani ne po týdnu byla cartridge na odpis, a to nevapuji zrovna liquidy, které by byly k vatě a spirálce nešetrné.

Mohlo však jít pouze o nějaký slabší kus, čas od času se to prostě stává. Nedá se tedy, na základě jedné "slabší" dělat závěry, že cartridge nic nevydrží.

 

Podání chuti & používání

 

Zaskočený jsem zůstal z podání chuti. Když vezmu ku příkladu Cherry Wheels, tak mi ho Joyetech eGo AIO AST POD převrátí. Utlumí chuť tabáku, ale o to víc nakopne onu třešeň.

A tak bych mohl pokračovat i u dalších, nejen tabákových, liquidů. AST cartridge je projevem velmi zajímavá, to se musí nechat. Nebo kombinace káva, oříšek, čokoláda, karamel - AST vykresluje hlavně oříškový karamel s podkresem čokolády a kafe. A v mém nedávno testovaném Uwell Crown 5 dostanu hlavně kávu s čokoládou a oříšek s karamelem jen v pozadí. 

Další milé překvapení je baterie. V pohodě vydržela prakticky celý den, za který jsem stahal nějakých 5-6 ml liquidu. Což je velmi slušné, když vezmu v potaz rozměry, které Joyetech eGo AIO AST POD má.

Podtlakový spínač zařízení funguje bezchybně, v podstatě začíná žhavit bez prodlevy plnou silou. Velmi příjemné je to, že tenhle prcek je nastavený z výroby na konstantní výstup napětí. Nekonají se tedy prakticky žádné propady během vybíjení baterie. Pokles napětí je znát až při prakticky vybité baterii, kdy už zbývají poslední tři - čtyři potažení do plného vybití.

Povrchová úprava drží vcelku slušně, když uvážím, že se k zařízení chovám jak prase, házím ho mezi nářadí atp... Pokud máte nějakou normálnější práci, tak Joyetech eGo AIO AST POD bude vypadat podstatně lépe :D

Joyetech EGO POD - blue

Technické parametry

Rozměr: Φ 98 mm × 19 mm
Typ: Open POD systém, znovu naplnitelný
Výkon: 11,4 W
Nabíjení: MicroUSB
Kapacita Baterie: 1000 mAh
Kapacita Cartridge: 2 ml

Joyetech EGO POD

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Kapacita Baterie
Perfektní funkčnost podtlakového spínání
Výborné a zajímavé podání chuti
Čistý a osvědčený design
Funkce "passthrough"

➖ Krátká životnost testované cartridge
➖ Některé příchutě dokáže podat naruby, což nemusí být zákonitě negativum, ale může to nemile překvapit.

 

Doporučuje produkt: 68%

Joyetech eGo AIO AST POD je ve své podstatě vlastně docela fajn e-cigareta pro začínajícího vapera, která ale neurazí ani zkušeného vapera, tomu může dát zcela nové vnímání starých příchutí v novém podání. Trošku zamrzela krátká životnost cartridge, ale naopak pár dalšími věcmi tahle záležitost mile potěšila.