Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Oxva ONEO POD

Celokovové tělo, výkon až 40 W, výborné nastavení airflow a čisté podání chuti. Tak by se dala shrnout nová Oxva ONEO, která svým vzhledem možná připomíná svou sestřenku Origin X. Vítejte u dnešní recenze.

Obsah balení

Oxva ONEO POD
Cartridge 0.4 Ω
Cartridge 0.8 Ω
USB-C nabíjecí kabel
Manuál

Technické parametry

Rozměr: 23 mm × 32,5 mm × 102 mm 
Kapacita baterie: 1600 mAh 
Výkon: 5-40 W 
Kapacita cartridge: 3.5 ml
Odpor dostupných cartridgí:  0,4/0,6/0,8 Ω
Rozsah odporu:  0,3 Ω-3,0 Ω  
Materiál: hliníková slitina + PCTG
Nabíjení:  USB-C, 5V/2A
Hmotnost: 75 g
 

Design a zpracování vypadá velmi dobře. Hladká hliníková konstrukce typicky studí do ruky a protože na zařízení nenajdete ani jediný vroubek, zdrsnění nebo pogumování, poměrně dost také klouže. Za ten čistý a elegantní vzhled se to ale dá s přivřenýma očima odpustit. A být velmi opatrný. Kapkovitý tvar zařízení velice příjemně padne do ruky.

Oxva hand

ONEO se chlubí kapacitou baterie 1600 mAh, což se teoreticky jeví jako slušná hodnota. Reálná výdrž na jedno nabití však bude však záležet na odporu cartridge a stylu vapování, někdo bude mít energii na celý den, jiný na pár hodin. RGB světlo také kousek baterky schroupne.

Moc se mi líbí trochu jinak pojatý vršek zařízení. Cartridge je schovaná pod hliníkovou “čepičkou“, která má otvor pro náustek a malé okénko pro přehled o stavu liquidu, a díky ní působí ONEO velmi kompaktně a celistvě. Přichycena je kvalitními magnety a nijak se nekýve, zkrátka drží. Snad jen to koukací okénko mohlo být lepší, většinou totiž kovový vršek sundám než abych brejlila do okénka, jestli je tam ještě dost šťávy. To ale berte jako velice subjektivní poznatek.

detached

Již zmíněný RGB pásek indikuje potah, stav nabití baterie a upozorní na případné chyby jako je zkrat nebo přehřátí. Automaticky vám také zařízení ukončí potah, pokud nasáváte 8 sekund a nehodláte přestat. I tehdy vás upozorní RGB světlem. Pro hračičky je zde možnost nastavení klasicky svítícího světla nebo fade-in svícení, oboje buď v barvách duhy nebo dle stavu nabití baterie. Toto nastavení jednoduše změníte třemi po sobě jdoucími krátkými potahy, které musíte stihnout do 1,5 sekundy. Zajímavé. Chytré.

Jak již možná tušíte, ONEO nedisponuje žhavícím tlačítkem, spoléhá pouze na automatický potah, který funguje výborně. Nenajdeme zde také žádný displej ani tlačítka pro nastavení výkonu, POD vše intuitivně dělá sám na základě použitého odporu. V rozmezí 0.4-0.8 ohmu si dopřejete parádní DL i příjemný MTL vaping. Regulace vzduchu pomocí klasického posuvníku vám v tom perfektně pomůže, dostanete se z velmi vzdušného potahu až k tomu velice utaženému a jako bonus se díky tuhosti posuvníku nemusíte obávat jeho nežádoucího pohybu třeba při přenášení v kapse.

detached 3

Cartridge má objem 3,5 ml a je v rodině příslušenství Oxva novinkou. Výrobce inovuje své technologie a snaží se o co možná nejlepší podání chuti a perfektní leakproof. A daří se mu to. Za více než tři týdny testování mi z cartridge neunikla doslova ani kapka, na kontaktech jsem nečistila kondenzát a kolem silikonové zátky se vlhkost objeví pouze v případě, že naplníte cartridge o pár kapek více než je schopna pojmout. Velký palec nahoru. Plnění skrze dostatečně velký otvor je pohodlné i při použití větší lahvičky s objemnějším kapátkem. V zařízení je zasazena pomocí silných magnetů, které ji opravdu spolehlivě drží nasvém místě.

detached 2

Potah a podání chuti jsou s oběma cartridgemi z balení velice dobré. Ovocné mixy, limonády a jednodušší dezertové liquidy chutnají tak, jak je znám z DIY zařízení, chutě jsou výrazné a nic se nikde neztrácí. Sladkost je vždy odpovídající složení, nevystupuje do popředí tak, jak je tomu například u modelů Xlim, respektive cartridgí určených do těchto zařízení. 

Nabíjení pomocí USB-C z vybitého stavu do 100 % trvá přibližně 65 minut. Ano, nabíjet hodinu POD se zdá trochu zdlouhavější než bychom si přáli, ale vzhledem k integrované baterii s vyšší než obvyklou kapacitou v této kategorii zařízení, je to dle mého názoru adekvátní.

Celkově tedy ONEO, která mi svým vzhledem nápadně připomíná dnes již “starou“ Origin X, je povedeným kusem hardwaru slinujícím přesně to, co nabízí. Nemám žádné objektivní výtky k funkčnosti nebo pohodlnosti používání a spolehlivosti zařízení. 

 

Hodnocení:

➕ Cartridge s velkou kapacitou, leakproof technologie
➕ Výdrž na jedno nabití
➕ Podání chuti
➕ Elegantní design, celistvý vzhled díky krytce cartridge
➕ Regulace nastavení vzduchu

➖ Okénko pro kontrolu stavu liquidu
➖ RGB indikace se nedá zcela vypnout

 

Moc pěkných 85 % ve své třídě.