Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE ELF BAR 600 (část 1.)

Čau všichni, máme tu pondělí a s ním i další recenzi. Dnes se spolu podíváme na jednorázové e-cigarety ELF BAR 600 určené na MTL (šlukování), konkrétně na první část recenze. kdo by taky vydržel číst o deseti jednorázovkách najednou, že?

HARDWARE

Nejdříve se podíváme na samotné zařízení. Dle výrobce se s výdrží dostaneme až na cca. 600 potahů, což při kapacitě baterie 550 mAh a objemu liquidu 2 ml zní i poměrně reálně, bohužel nemáme informaci o samotné spirálce, takže uvidíme jaká bude realita. 

elf

A jak je na tom obsah nikotinu?

20 mg/ml v nikotinové soli je za mne rozhodně správná volba, potah je velice příjemný, nijak dráždivý, na druhou stranu nechybí ani takový ten správný „kopanec“ do plic.

Po otevření krabičky na nás vykoukne e-cigareta opravdu miniaturních rozměrů. Povrch zařízení je pogumovaný, takže nijak neklouže a celkově se velice příjemně drží. A abych nezapomněl, potah je automatický, čili není třeba nikde nic mačkat, ani není co. No dost bylo řečí, jdeme ty ELFy ochutnat.

 

BLUEBERRY

elfí blueberry

Popis výrobce: Lahodná příchuť čerstvě utržených, šťavnatých borůvek.

Tak a hned ze startu si sfoukneme borůvku.

Když jsem ji viděl, trošku se mi protočili oči, přeci jen borůvek je ve světě vapingu tolik, že už mi trošku lezou krkem. Veškeré obavy mne ovšem přešly při prvním potahu.

V žádném případě se nejedná o věrohodnou chuť borůvek, které by vás přenesly mezi borůvčí českých luhů a hájů. Spíše si představte borůvkovou žvýkačku s lehkým náznakem ostružin a solidní dávkou chladivosti. Pokud nejste příznivcem coolády, tak se této borůvkovo/ostružinové žvýkačce vyhněte obloukem, jedná se opravdu o solidního mrazíka, ale mně osobně to rozhodně nevadí.

72% a já si jdu ještě pobafat.

 

PEACH ICE

elfí pýč

Popis výrobce: Osvěžující chuť autentických, šťavnatých broskví s pořádnou dávkou ledu!

Asi už jsem díky vapingu plný předsudků, ale když jsem zahlédl broskev, trošku jsem se oklepal a hlavou mi problesklo „zase chemka“? Ach jak jsem se zmílil, rozhodně se nejedná o chemickou chuť, na druhou stranu se nejedná ani o věrohodnou broskev, spíše bych Peach Ice popsal jako broskvový ledový čaj a to dost věrohodný. Opět jsme se dočkali dávky chladivosti i když tentokrát už značně snesitelnější než v případě borůvky. Chuť samotná je relativně mdlá, což je značná nevýhoda.

Kdyby výrobce zvolil vyšší koncentraci aromatu, asi by udělal lépe.

Škoda, vzhledem k poměrně povedené receptuře PEACH ICE hodnotím na 55%

 

WATERMELON

elfí meloun

Popis výrobce: Lahodná příchuť osvěžujícího vodního melounu.

Ach jo, nevím jestli je to tím, že se výrobce snaží zacílit na co nejširší veřejnost, ale máme tu opět žvýkačku.

Žvýkačka s příchutí vodního melounu, kde jsem to jen viděl, dáte se podat? Úplně všude, je jich jako hub po dešti.

Ale abych nebyl za morouse, tohle je jedna z těch lepších, meloun se nesnaží hrát si na kdovíjak věrohodnou ovocnou chuť, radši se hned při první potahu přizná. Opět jsme se dočkali jistého podílu chladivosti, avšak prozatím v menší míře než u předchozích příchutí. Tato melounovka není vůbec špatná ale jsou rozhodně i lepší a to i v řadách jednorázových zařízení, například Q-bar od Joyetech, má meloun opravdu povedený.

V konkurenci všech melounových žvýkaček ve světě vapingu není lehké obstát a v tomto případě se to povedlo tak napůl, taktizuji a dávám 60%.

 

ENERGY ICE

elfí energie

Popis výrobce: Pořádná dávka osvěžujícího energy drinku s kostkami ledu.

Vzhledem k tomu, že energy drinky už nějaký pátek nepiju, tak jsem se trošku bál, jak budu schopen chuť popsat. Ale ve finále není moc co vymýšlet.

Představte si nejlevnější energy drink z Ka**landu (Cra**Wo*f), tak to je přesně ono!

Samozřejmě nesmíme zapomenout na porci coolády, protože ELF BAR prostě musí být chladivý. A dál není moc co řešit, já v energy drinku postrádám bublinky, cítím známou chuť, ale chybí mi tam právě tenhle prvek. Ta šumivost, ty malinké potvory co praskají na jazyku a dělají v puse bordel, když si loknete víc než máte.

Asi nejsem cílovka, i když celkový dojem působí dost lacině pro všechny stejně. 40%

 

PINK LEMONADE

elfí pink

Popis výrobce: Osvěžující limonáda z červených bobulí, kterou jemně doplňuje plátek citronu.

Bohužel budu muset být negativní i na závěr, zajímalo by mne kdo tohle ochutnal a řekl že „super, perte to do prodeje“. Při prvním potahu jsem se opravdu svěže necítil, naopak jsem se dost opotil, takovou směs umělé malinovky a plastových jahod jsem ještě nezažil. Po ostatních složkách jsem se ani nepídil, nesebral jsem odvahu.

Pokud máte rádi chuť chemie, tak je Pink Lemonade právě pro vás. A pro nás, co máme funkční chuťové buňky, je tohle jen další chuť, na kterou se budeme snažit zapomenout. 5% za účast.

V pokračovní ELF BAR recenze, kde se podíváme na 5 dalších příchutí, vám mohu už teď prozradit, že ochutnáme jeden velmi povedený drink. 

 

Tak, a stejně jako u Q-Baru od Joyetechu, jdeme se podívat do útrob zařízení.

Upozornění: Toto doma rozhodně nezkoušejte, uvnitř zařízení se ukrývá akumulátor u kterého hrozí v případě poškození vznícení. A hořící lithium v obýváku opravdu nechcete (vím o čem mluvím).

V dolní části hliníkového pouzdra se ukrývá drobná elektronická destička na které se nachází informační led dioda modré barvy, která nám zablikáním oznámí, že je životnost naší jednorázovky u konce, na stejné destičce nalezneme podtlakový spínač, pomocí kterého zařízení automaticky spustí žhavení. Tato destička je drátky spojená s akumulátorem, o kapacitě 550 mAh při napětí 3.7 V. v horní části zařízení nalezneme jakýsi „atomizér“ schovaný v látkové trubičce. A toť vše, stejně jako u Q-Baru, není co čekat, toto je vše co je potřeba (i když stejně bych radši přidal USB-C port pro nabíjení).

elfí vnitřnosti

Tak a na závěr si odpovíme na zásadní otázku? Opravdu vydrží ELF BAR 600 potahů?

Spíše ne, reálně bych to viděl spíš na číslovku okolo 450-500, na druhou stranu, pořád se jedná o parametr rovný cca. 1-1.5 krabičce cigaret a to už stojí za zvážení. Doufám, že jste si dnešní recenzi užili a v blízké době se podíváme na druhou část dostupných variant.

PS: začalo se na trhu šírit několik padělků ELF BARů, velmi pěkně zpracované info o tom jak poznat originální ELF BAR od padělku najdete ZDE. Je to očividně hodně populární segment a výrobek, když už ho někdo obšlehnul.

Určitě doporučím zakoupené jednorázovky ELF BAR ověřit na https://www.elfbar.com/verify.html