Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V VINC - Tornado & Hell

Ahoj, vítejte a posaďte se u recenze dalších několika kousků od TI Juice, respektive VINC. Opičák má v rukávu ještě slušnou zásobu receptů, kterými nám dělá samou radost. Dnes budou šťastní hlavně (a nejen) ti, kteří nemají rádi cooling. Chladivost, mrazivý efekt. Dnešní čtveřice aromat se totiž pyšní chutěmi bohatými na mátu a eukalyptus, ale chladivost žádná, hurá!

Objem originální chubby gorilla lahvičky je dle zvyku 60 ml, aroma zabírá celých 12 ml. Zbytek objemu je určen pro bázi a/nebo boostery dle vašich preferencí. Etiketa vás pak přehledně informuje o tom, jak sladký liquid můžete očekávat, jak vysoká míra chladivosti vás čeká a kolik času potřebuje namíchaný liquid k zaležení. Nechybí vypsané obsažené složky, které vám mohou pomoci získat představu o tom, co jste si to vlastně koupili. (což v případě Saint Hell fakt není od věci vědět dopředu).

vinc

Red Tornado 

Perfektní kombo červených melounů a vyzrálé jahody nabídne v kombinaci s mátou a eukalyptem sladké potěšení s jemným nádechem větrovosti. 

Popis zní příjemně, což? Doba zrání tohohle aromatu jsou 3 dny, ono na ovoci s mátou nemá moc co zrát. Mám vyzkoušeno, že vapovatelné je to klidně hned po namíchání, těch pár dnů k dobru jen nechá složky více prolnout a ustálit se.

Vůně je jemně melounová a výrazně sladce jahodová. Na první očich dobrá věc.

Z prvních potahů jsem nebyla moc nadšená, čekala jsem výraznou ovocnou chuť, ale z prvního tanku vylezly jen náznaky takové té přesně Opičí jahody, zahradní, zralé, sladké, ale ne příliš, něco mátového nádechu a eukalyptus, co se kření na každém výdechu a zůstává na patře ještě dobu po něm. No, nic moc..?

Musím říct, že tady je hodně důležité nezahodit lahvičku na dno šuplíku hned po ochutnání a úsudku, že to není to, co jsem chtěl/a. Čím více potahů, čím zajetější vata, tím lepší projev. Melouny jsou přirozeně ne moc výrazné, jejich chuť podporuje sladkost jahody, která tomu dává tělo, máta navodí jen lehký větrový dojem a eukalyptus vše rozbije a zakončí nezaměnitelnou svěžestí, která vás neopustí hned, ale nebude otravovat ještě za hodinu.

Bonusové body získává Red Tornado za absenci zmraženého mozku, mínusové pak za celkovou nevelkou výraznost celého aromatu, osobně mám od Opičáka radši Typhoon, kde je kombinace melounů s jahodou podpořená pitayou, která tomu dodává šmrnc.

Tohle Tornado je za mě slabší, ale ne nepovedený kousek, ideální pro vapery, kteří mají rádi ovoce a chtějí něco jemného, na celodenní vaping a bez přidaných sladidel.

 

Apple Tornado

Parádní kombinace červených a zelených jablek s dávkou sladké máty a větrového eukalyptu.

Po vůni sladká mátová žvýkačka, co jablka, ať červená či zelená, jen letmo zahlédla při cestě do lahvičky. Jestli je to dobře nebo špatně si povíme vzápětí.

Doba zrání liquidu je 7 dní. Zkusila jsem ochutnat hned po namíchání, po třech dnech i po týdnu a rozdíl v chuti není natolik zásadní, abych nemohla říct, že pokud spěcháte, máte právě namíchané Apple Tornado a nic jiného po ruce, s klidem ho nalijte do tanku. O výraznou změnu v projevu chutí se nepřipravíte. (doufám, že se na mě za tohle prohlášení nebude výrobce zlobit 😀)

Od prvního potahu až do dna lahvičky vám tohle tornádo nedá zapomenout, že je Apple a ne Red. Jablka jsou věrná jako byste si vychutnávali čerstvý kousek ovoce, moc dobrá, svěží a nedokrášlená chuť. O zajímavost a svěžest se opět stará eukalyptus, jehož je zde (i v ostatních kouscích dnešní recenze) tak akurátní množství, až se mi chce říct, že je to aroma na míru. Tohle prostě nemůže nikoho urazit. Ani moc větrové, ale ani málo, kdo si chce stěžovat, necht… Si stěžuje, ale těžko najde pádné argumenty, proč tohle není jednoduše výborné. Výborně jednoduché. Prostě palec hore.

Nemám moc co dodat, snad jen, že po celém dnu vapingu mám na patře po každém potahu nevtíravý žvýkačkový dojem, který je očekávaný s ohledem na eukalyptus a mátu, nicméně třeba u tabákomilců možná ne zrovna oblíbený.

Každopádně tohle je moje no. 1 🙂

 

Saint Hell

Úžasně nevšední kombinace salátové okurky se žlutým melounem doplněná o jemně nasládlý mátový krém. Žádná přehnaná chladivost, jen příjemná sladkost.

Okurkovej liquid zákonitě musí rozdělit vapery na ty, kteří ji nedají šanci, protože prostě okurka patří do salátu, ty, kteří ji zkusí jednou a naposled a ty, kteří ji zkusí, oblíbí si ji a pak si na ní jednou za čas ujedou (protože ruku na srdce, kdo by to hulil furt, i když je to dobrý? 😀).

Já osobně jednou za uherák stáhnu flašku okurkovýho aroma bez mrknutí oka a pak ho zase dlouho nemůžu ani vidět. Takže tímto mám tak do léta vyčerpanou kapacitu, protože Svaté peklo mi doslova zmizelo před očima.

Jestli znáte bonbony Klokanky, znáte Saint Hell. Nastrouhejte trochu okurky, naberte si lžíci, přidejte jednu eukalyptovo-mátovou Klokanku a užívejte si tu podivně svěží vlnu chutí. Na první potahy, když nevíte, do čeho jdete, je to takové nezajímavé větrové nic, ale když tomu dáte prostor projevit se, dojdete až k dojmům, které (snad) Opičák zamýšlel. Mátová žvýkačka, eukalyptový bonbon, čerstvá okurka rovnou ze zahrádky, parné léto a kejty válející se na lehátku u bazénu. 

Sice vám to možná bude lézt krkem, možná se budete cítit všelijak, možná naleznete nový smysl existence salátové okurky, každopádně alespoň ochutnat byste to měli. Nepřeslazená, nevtíravá, ale výrazná a nezaměnitelná chuť. Pořád to hulit asi nejde, ale sakra, povedlo se to!  

Doba zrání pro okurku je rovných 7 dní.

 

Cactus Tornado

Sladká chuť kaktusu vyvážená do dokonalosti. Pro její odlehčení v příchuti ucítíte i jemný náznak sladké máty a větrového eukalyptu.

Kaktus je můj oblíbenec. Už jsem jich pár ochutnala a všechny vždy byly poměrně dost sladké, lépe řečeno tedy sladší než by bylo samotné ovoce, když si ho nakrájíte ke sváče během parného léta. Cactus Tornado voní parádně po kaktusu, vůbec ne po eukalyptu a máta jako by se taky někam vytratila. Už jen z očichání je jasné, že tahle kaktusuláda není nic pro mlsouny, cukr zůstal při výrobě zapomenut.

A to jako fakt. Nečekejte sladký ovocný liquid, tohle je taková svěží lehká letní limča, co nikoho neurazí. Otázkou je, koho nadchne. Já se bez mučení přiznávám, že mi Tornado nesedlo. Na potahu mi jako první a hlavní nastupuje sladká máta doplněná spíš nádechem kaktusu, což by mi ani tak nevadilo, kdyby se kaktus projevil vzápětí. On je ale takový utlumený, nemastný, neslaný, a najednou je tu výdech a v něm lehké nakoputí eukalyptovou svěžestí a hotovo. Přemítala jsem nad tím fakt dlouho, nalila Cactus do PODu, Dvarwa i kapáku, ale ne, za mě je to málo kaktus. Tedy na to, že to má být kaktusové tornádo. 

Je to svěží, lehoučký a příjemný vaping, žádný hutný tlamolep, na léto k nějakému drinku ideální. Ale já mám radši výraznější, asi i sladší celkový projev a hlavně, hlavně! Ten kaktus je tu takovej… Polomrtvej.

Subjektivně mě Cactus Tornado nenadchlo, objektivně ho hodnotím jako super osvěžující kousek do (nejen, ale asi hlavně) horkých letních dnů, kdy spousta vaperů nechává hutné sladké buchty ležet na poličce.


Děkuji za přečtení a těším se na vás u příští recenze. Ahoooj!