Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE - PODZIM 2023

Vy nás ale zásobujeme, pane Karfík! Tedy, promiňte, pane Pastyřík! Jen co jsme dopsali Summer Fruit, přistály nám na stole další kousky do recenze a mezi nimi kromě jiného i dnešní dva kousky od Adam's Vape. Uff, tak honem, máme zpoždění!

 Grapes of Wrath

„… miluju burákový máslo. Není to jídlo, je to droga. A když si ho dáte na čerstvě upečený toast s troškou džemu, máte tu nejlepší snídani. Tady jsem se popravdě inspiroval Amerikou, protože v našich končinách hroznový jam skoro nejde sehnat, ale vy máte možnost si tu delikátní kombinaci zavapovat. Dobrou chuť!"

wrathák

Kerstin: Espézetko, uvař kafe, snídaně je na stole! Teda, Grapes of Wrath máš na stole. Teda máme. Dáš si toust?

SPZ: Yes, please. Dva prosím.

Kerstin: Voní to, bych řekla, dost jamově. Úplně vidím ten čerstvej horkej toust, co zrovna vyskočil z takový tý opejkací mašinky a ten džem na něm při roztírání tak… Přesně TAKHLE voní. Ooolala…

SPZ: Toaster. Tak se ta opejkací věc jmenuje. A jo. Voní to fakt parádně. Toho džemu je tam za mě poskrovnu. Spíš hodně cítím pečený chleba. 

Kerstin: Kvůli tomuhle kontroverznímu liquidu jsem si půjčila atomizer, kterej si ještě nějakou chvíli nebudu moct dovolit pořídit, abych získala trochu jiný pohled na věc, než jaký mám běžně. Dnes mi dělá společnost Vicious Ant Scylla a jsem hodně zvědavá, co z ní vyleze. V čem testuješ ty?

SPZ:  Teda jestli je tohle kontroverzní, tak já jsem Gorlog Destroyer. Každopádně já tu mám osazeného Moradina. Dual coil, 2x0.3mm SS316L twisted. Už docela archivní záležitost, ale stojí za to. 

Kerstin: Tak to pojďme okoštovat. Jako první bez debat cítím nával džemu. Já nevím, prý s troškou, já ho cítím fakt hodně. Na pozadí jen tak lehce tuším toust, ale ty první potahy z čistýho buildu jsou občas takový… Trochu nekomplexní.

Co ty?

SPZ: U mě se stále hodně ukazuje hlavně toast. Ovoce jen poskrovnu. Neříkám, že jam není cítit, ale rozhodně bych ho uvítal více. 

Kerstin: V zajetém buildu už je chuť o něco jasnější, toust je víc toustem, džem pořád cítím víc než jen trošku. Někdy mám po delším vapingu dojem, že ten toust měl být opečený trochu míň, cítím takovou tu typickou připálenost, kdy plátek chleba potrápíš teplem o chvilku více než bylo nutné.

Konečně se dostává ke slovu i burákové máslo, které se snoubí s toustem a na tom celém leží džem. Celkově je liquid hodně sladký, na celodenní vaping pro mě osobně nevhodný, ale příležitostně jako mňamka proč ne. Po výdechu mám na patře ještě notnou dobu chuť džemu, který snad v našich končinách doslova neseženeme. Nemůžu říct, že mi to nechutná, ale asi nejsem cílovka "hroznů plných hněvu". Není to můj šálek čaje. 40 %

SPZ: Nemůžu si pomoct, ale burákové máslo z liquidu téměř necítím. Fakt mi tu hraje nejvíc ten toast. Zbytek se strašně za ním ztrácí. Rozhodně mě mrzí že nedokážu najít i další chutě v množství, ve kterém jsou vypsané. 

Za mě 35%


 

Whisky Reserve

Podzim se blíží a s ním i sychravé večery, kdy je brzo tma a člověk si chce raději sednout na gauč a odpočívat. Někdo si rád dá sklenku dobrého pití a relaxuje. Whisky Reserve byla stvořena přesně pro tyto chvíle. Ať už jste sami doma nebo s přáteli v hospodě, kde budete chtít něco ostřejšího. Není na co čekat! 

whiskey

Kerstin: Voní to dost sladce a jen lehce alkoholově. Hned jsem si vzpomněla na Irish Coffee z True Dessert Series. Doufám, že ten tabák o sobě dá pořádně vědět, protože by to mohla být pecka.

SPZ: Tyjo jo, voní to moc parádně. Ta Whisky je tu hodně pěkně cítit. A tabák… Já si nemůžu pomoct, ale trochu se bojím že to bude podobné jako u "peanut butter jelly toast" vejš. 

Kerstin: No, tak abychom nějak začali. První potahy jsou… Já ani nevím, jak to pořádně popsat. Něco whisky, něco tabáku, kupodivu docela i vanilka a mandle… Uff, dej mi chvilku, musím si to nějak srovnat.

SPZ: Vlastně úplně přesně chápu, jak jsi v tom teď ztracená. V chuti je to mix všeho a nic zásadního se tam neděje. Whisky mi možná vystupuje maličko nad ostatní složky, ale nemůžu si pomoct, je to za mě fakt aroma, které nedokážu definovat a nedokážu říct, jak chutná. 

Kerstin: Nedalo mi to a nalila jsem Whisky do PODu, konkrétně do Oxvy Xlim. A můžu ti říct, že Scylla mi podává úplně něco jiného než Oxva.

Z atomizeru dostávám zkraje potahu jen mírně nasládlý tabák, který blíže nedokážu specifikovat, v závěsu za ním lehký nádech mandlí s vanilkovým podkresem a tak nějak všude kolem ta whisky. Docela mě překvapuje, že whisky nepůsobí tak dominantně, jak hlásají čtyři tečky na lahvičce, spíš je taková všudypřítomná a provázaná napříč celým potahem.

Oxva naopak (jako ze všeho) udělala z liquidu totální dezert. Najednou je potah od prvního momentu plný sladkosti, krémovosti po vanilce a říznosti po whisky. Tabák se asi trochu někam ztratil nebo možná vzal kramle, nerozliším ho v té bouři vystupujícího sladkého mixu ani kdybych se na hlavu stavěla. 

Mám z jednoho liquidu dva diametrálně odlišné dojmy a docela mě to baví.

SPZ: No, jak už jsem psal vejš, já z toho mám takový smíšený pocity. Ať to naleju do Albericha nebo do Dvarwa, nemůžu přijít na to, jestli mi to nějak chutná, nebo ne. 

Trošička whisky je cítit, ale zbytek se mi slejvá do neurčitého celku, kterému nemůžu přijít na kloub. 

Za mě 25%, fakt nevím kam a jak to zařadit. 

Kerstin: No ufff… Dezertovka bez tabáku nebo tabákovka bez nadbytečné sladké chuti, zato řízná, že mě uspokojila, když nebyl nablízku jiný tabák… Nevím, co mám říct.

Z Oxvy mi chutná, protože je to slaďárna, ale dám 2 ml a mám toho po uši, ze Scylly mě baví celý den, ale po dvou třech tancích postrádám trochu zajímavosti v potahu.

50 %, je to takové buď a nebo.