Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V ADAM'S VAPE - "NĚCO" 1/2

Pocit, kdy člověk bezradně stojí ve vape shopu před regály skýtajícími nejrůznější aromata a Shake & Vapes a marně doufá, že nějaká z lahviček na něj zamává, že ona je ta pravá, zná asi většina vaperů. Borci z Adam’s Vape se rozhodli to věčné dilema „Na co mám dnes chuť?“ definitivně rozseknout. Konec čtení myšlenek zákazníků - chcete něco ovocnýho? Máte to mít.

 

Něco ovocnýho

 

něco ovocného

V 60ml originální chubby gorilla lahvičce se skrývá 12 ml aromatu k doředění boostery a/nebo bází. Doporučená doba zrání je 5 dnů.

Společně s novou příchutí se nám Adam’s Vape chlubí i zcela jedinečnou a za mě velmi povedenou etiketou. Design je nápaditý, střídmý a elegantní, potisk z vnitřní strany jen potvrzuje neutuchající originalitu všeho, co vzejde z této naší (rozumějte české) firmy. Do lahvičky je navíc perfektně vidět.

Na první očichání máme zcela jistě čest s jahodou a čímsi citrusového charakteru. Nu dobrá, ony ty jahody jsou jasné hlavně z vnitřního potisku etikety, ale ta vůně, vážení, ta vůně! Dvanáct měsíčků nemělo tak dobré jahody, jaké jsou v téhle lahvičce.

Na tohle testování jsem povolala Vapefly Brunhilde RTA, Dvarw MTL a POD klasiku Oxvu Xlim Pro.

Na co máte chuť, když máte chuť na něco ovocnýho? S největší pravděpodobností na ty kousky, které jsou vaše oblíbené, které si rádi dáte čerstvé, v ovocném smoothie nebo jako doplněk k cheesecaku u odpolední kávy. V Adam’s Vape nad tím možná někdo takhle nějak přemýšlel a proto je Něco ovocnýho koktejlem, ve kterém snad většina z nás najde to, co má rád.

První potahy jsou jasně vedeny jahodou, sladší než jsme u AV zvyklí. Spolu s ní se v novém buildu roztahuje typicky exotická chuť guavy, která za mě sama o sobě nijak zajímavá není, ale jako ta druhá funguje snad vždycky naprosto skvěle. První potahy mi připomínají dětskou žvýkačku bez mátové složky nebo chladivé složky. To je mimochodem fakt, který si zaslouží být zdůrazněn. I přes absenci konkrétního popisu aromatu, tečkoměru prozrazujícího kolik čeho se v chuti nachází nebo jiného vodítka si může být většina vaperů jistá, že výrobce tímle kouskem neurazí. Žádný cooling, žádný anýz, žádná máta. Docela fajn, ne?

V zajeté vatě je klasicky projev liquidu zajímavější. Jahoda stále hraje prim, podložená exotickou zajímavostí guavy, ted navíc podpořena i dračím ovocem, které se někdy tváří spíše jako nefalšované kiwi. Musím říct, že rozklíčovat tenhle mix je docela oříšek, s každým potahem se projev trochu mění a chutě jako by se střídaly ve výraznosti. DLko je rozhodně chutnější než MTL, z Dvarwu mě to vlastně vůbec “nebaví“. V Oxvě jsou chutě hodně smíchané dohromady a rozeznat jednotlivé složky je pro mě téměř nemožné vyjma jahody a pomeranče, co občas chutná víc jako mandarinka.

Nejsem cílovka liquidů Nevíš, co budeš hulit, ale tohle se celkem povedlo. Není jednoduché rozklíčovat, co vlastně v lahvičce je, místy je to takové “přišli jsme, slili jsme, vydali jsme“, ale kolem a kolem je to podařená kombinace sladkého ovoce, navíc bez coolingu, což velmi cením.

 

Něco sladkýho

 

Sladkýho

V 60ml originální chubby gorilla lahvičce se skrývá 12 ml aromatu k doředění boostery a/nebo bází. Doporučená doba zrání je 7 dnů.

Zde nám ilustrační obrázek na vnitřní straně lahvičky mnoho neprozradí. Dává tušit možná med, možná karamel, možná ořechy nebo… Vůně je na tom vcelku podobně. Jako první nechává domněnky plynout někam ke karamelu, vanilce nebo ořechům a koumavější z nás se možná pokusí vypátrat v paměti nějaký druh likéru.

Chuť je vedena jednoznačně něčím, co bych ráda posadila na kus těsta nebo sušenky, ale nic takového zde nenacházím. Utvrzuji se v chuti medu mísícího se s karamelem, i Dvarw to vykresluje poměrně zdařile. Sladkost je na DL mohutnější než při potahu do plic a nějaký ten karamel vystupuje hodně do popředí. K mému zklamání z PODu leze ne zrovna dobře popsatelná sladká chut něčeho, co sice možná můžu hulit celý den, ale nevím vlastně moc co… Něco sladkýho, no

U Brunhildy se dá mluvit o něčem skoro až krémovém, co je možná vanilkový custard (nebo snad pudink?), ale po pár potazích už to tak nepůsobí. Celý projev se ustaluje čím déle liquid vapuju, nakonec po těch pár obřích tancích bych řekla, že se tady někdo inspiroval sebou samým; Něco sladkýho by mohl být mladší brácha Moon Milku, jehož recenzi od strejdy Espézetky najdete tady.

Abychom si to trochu shrnuli, víte, jak chutná mléko, do kterého jste si k snídani nasypali štědrou nálož takových těch medových kroužků, ale protože jsou tak dobré, vyjedli jste je samotné? Tak přesně to mi tenhle liquid evokuje, jen ne tak mdlé, ale naopak pěkně potuněné, upgradované, hutné a plné. Moc dobré. Vlastně dobrý. Něco sladkýho je fakt něco dobrýho. 

Bravo, Adam’s Vape