Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V VINC - Bacco Green, Bacco Pub, Gatling

Přátelé, kamarádi, dnes se spolu podíváme na tři nejnovější kousky z dílny Vinc Aroma, které nemá na svědomí nikdo jiný, než Opičák. Kdo taky jinej, žejo?!

 Teď mě spousta lidí sežere a bude si klepat na čelo, protože je samozřejmě známo, že vyjmenovaná aromata jsou tu mezi námi už pár let. Teď jsme se však konečně dočkali jejich oficiálního nástupu na trh, tak jak se sluší a patří!

Co mají všechna aromata společná: V každé 60 ml Chubby gorila lahvičce naleznete 12ml koncentrované příchuti k domíchání, jejíž hlavní složky jsou na etiketě vypsány. Všechna tři aromata mají doporučený čas zaležení 14 dní.  Všechna aromata jsem míchal na výsledný poměr 60/40 ve prospěch VG a na sílu 18mg/ml. Všechny tři kousky proletí Dvarwem MTL FL s osazeným Full-SS fused claptonem a Holy fiber celulózou.

 

Bacco Green

Bacco Green

Green byl před dávnými časy, v předaleké galaxii jménem Strašnice, moje nečastější volba spolu s kouskem, který bude následovat vzápětí. Ono se není čemu divit. Popis, který naleznete na stránkách prodejců, totiž přesně vystihuje to, co Bacco Green předkládá skrz naše atomizery.

Směs tří tabáků, osvěžená zeleným jablkem. Dva dodávají takovou tu luční svěží chuť, třetí dodává šťavnatost. Tajná, a laickým okem úplně nesmyslná ingredience, to krásně spojí, dodá tomu tělo. Kouříte tabáček, ale v puse máte svěžest. Ideál. Ale především, a to je nejvíce důležité, tabák stojí v čele, dochuť je v pozadí.

Uleželý liquid má krásnou zlatavou barvu a naprosto fantasticky voní mixem tabáku a jablka. Kdo si dřív balil tabák a byl zvyklý do paklíku nacpat kus šlupky z jablka, si dokáže přesně vybavit onu nezaměnitelnou vůni, která se linula z balíčku tabáku. To je přesně to, co tu naleznete po čichu.

Nás ale bude zajímat hlavně chuť, že?!

 V dnešní době je bůhvíproč v oblibě dělat tabáková aromata tak, že jakákoli příchuť, kterou výrobce dodal k tabáku, jej poněkud přetlouká a ubírá mu na síle. Zde tomu tak úplně není. První co vám doputuje na jazyk, je sladký mix tabáků říznutý karamelem. Možná za tu sladkost tabáku může právě ten karamel, jsem trochu na vážkách zda to tak je, nebo zda jsou to skutečně ty tabáčky.

Abych přesně určil, o jaké tabáky konkrétně se jedná, jsem asi moc lopata. Rozklíčovat to nedokážu. Dále tu máme velmi příjemnou vsuvku v podobě zeleného jablka, která dává Baccu Green jeho nezaměnitelnou chuť, a koneckonců i jméno. V chuti je dost cítit. Víte o něm při každém jednom potahu. Od nádechu po výdech se nese v závěsu za tabáky.

Pravda, být ho tu o kapku víc, tak je to tabákovojablkový mišmaš, který by mě asi tolik nebavil. Ale ta kapka tu chybí, a tak to má být. Chuť tohoto počinu je krásně komplexní a jen tak nepřestane bavit. U mě je to záležitost, která doma prostě musí být, i kdybych neměl na jídlo.

Bacco Green si odnáší 85% plným právem. Pojďme ale k dalšímu kousku, kterým není nic jiného než…
 

Bacco Pub

Bacco Pub

Nejdřív si tu odložím popis jednoho z prodejců, jen pro pořádek.

Vzpomínáte někdy na dobu kdy se v pohostinství, a barech kouřilo? Tak to budete právě asi cílovou skupinou tohoto mixu. Sedíte si v baru, v puse doutník nebo pyro, před sebou espresso a sklenku bourbonu. Barová idyla. A právě tu najdete v tomto mixu. Hutný a šťavnatý tabák, espresso a bourbon. Komplexní chuť. Ale především, a to je nejvíce důležité, tabák stojí v čele, dochuť je v pozadí.

Vůně linoucí se z lahvičky Bacca Pub je naprosto parádní mix kávy, bourbonu a tabáku. Přesně v tomhle pořadí tu jednotlivé složky cítím. Maličko si to odporuje s tvrzením, že tabák je zde hlavní složkou. Nebojte se ale ničeho, to co jste si právě donesli domů a namíchali, bude něco, co jste doposud nepoznali. 

Po čtrnácti dnech odpočinku po namíchání se Bacco Pub krásně zbarvil do zlatohnědé barvy. Na to už je radost pohledět. Každopádně tu ale nejsem od koukání, ale od ochutnávání. Takže liquid putuje do Dvarwa a jde se na věc

První co mě oslovuje je kávová složka tohoto aromatu. Káva je věrná, silná a lehce sladká. Takové fajn presso s cukrem. Do noty mu hraje tabák, který tu o sobě dává vědět přesně tak, jak si pamatuji. Jeho chuť je silná, lehce hořkosladká a parádně doplňující kávu, kterou už jsem od mistra Opičáka nejednou ochutnal v různých liquidech. Další složkou, která o sobě dává vědět je bourbon. Zde se projevuje jako příjemný hřejivý element, jenž dodává celému mixu i určitou říznost a hloubku. Přináší s sebou i lehkou vůni dubového sudu, ve kterém bourbon zrál a dospíval.

Bacco Pub takovej 3D liquid abych tak řekl. Ať na něj koukám jak na něj koukám, ať ho zvrhnu kam se mi zrovna zalíbí, tam dostanu přesně to, co si představuju jako tabákovku k pivu. Nebo ke skleničce bourbonu. Ale k mému oblíbenému Ginu s tonikem bych ho asi nebral.

Proto Bacco Pub dostane „jen“ 92%. A věřte mi, že mě absolutně netankuje, že tabák tu není v popředí, že je tak někde mezi kávou a bourbonem. Tohle je prostě perfektní aroma tak, jak je.

A teď už přejděme k poslednímu kousku.
 

Gatling

Gatling

Gatling je z těchto tří nejnovější počin. Je to tabák s porcí ovoce, které však k tabáku perfektně sedí.
Popis jednoho z prodejců hovoří takto:

Pokud si vzpomínáte na staré klikačky/práskačky, tak zde se najdete. Pravda, bez chladivé složky. Takže lehká improvizace třeba na borůvkové cigarety s kapslí. Lehčí tabák typu RY4, ochucený borůvkou, a podmáznutý švestkou. Ta tomuto mixu dodává zauzenost. Celé je to poměrně lehké a fresh. Ale především, a to je nejvíce důležité, tabák stojí v čele, dochuť je v pozadí.

Abych pravdu řekl, tak móda cigaret s práskacími kuličkami ve filtrech mě minula fakt obloukem. Nekouřím už hromadu let, a tak nedokážu porovnat, nakolik je toto aroma podobné. Po čichu z lahvičky cítím ponejvíce švestky a borůvky. Tabák jen stopově. 

Gatling je po čtrnáctidenním zaležení jen lehce nažloutlý, dává to tušit, že nebude žádný zabiják vaty, což je jedině dobře. Chuť je však to oč tu běží. Takže si na ni pojďme posvítit.

Hned při prvním potahu poznáte, že se výsledná chuť dost odklonila od tvrzení, že tabáková složka je v popředí. Chyba lávky, není. První co ochutnáte je sladká avšak i mírně nakyslá chuť švestek. Přesně si vzpomínám, že takové jako jsou zde, rostly u dědy na chatě za domkem. A přesně takhle chutnaly jen z toho, co byl uprostřed. Takže kdyby děda ještě žil, věřím, že bych tu teď dokázal napsat i přesnou odrůdu.

V závěsu, s notným odstupem ve výraznosti, za švestkou, se nese chuť tabáku. Že se jedná o RY4 mix pozná každý, kdo někdy RY4 namíchal a nechal měsíc ležet (a že to bylo sakra pokušení ochutnat dřív). Borůvka zde hraje jen jako jemný podkres na pozadí celé skladby. Vím o ní, hlásí se o slovo, ale jen jemně a zlehka. Necítím ji tu hromadu, tak jako je tomu například u švestky.  

Výsledná chuť Gatlingu není nějak přehnaně sladká, tabák sladkost švestky docela slušně krotí. Podle popisu bych ale spíš čekal, že to bude přesně naopak, že švestka bude brzdit v rozletu výraznou hořkost tabáku. Trochu se to tu pere a obě složky si snaží vydobýt místo v popředí.

Gatling je rozhodně velice zajimavý počin, který mě docela oslovil, ale za předchozími dvěma aromaty u mě maličko zaostává. Přesto si však odnáší 78%.
 

Tak a to je vše milí čtenáři. Tři aromata od VINC, která si dle mého skromného názoru zaslouží vaši pozornost. Kdo je před lety neochutnal, v době kdy byl VINC ještě tvrdej punk, měl by to rozhodně udělat teď.