Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V IVAPEGREAT (IVG)

Ahoj! Že je venku takové jarní počasí, tak mám pro vás dnes něco ovocného, sladkého, osvěžujícího a… Vhodného na léto, které zatím není, ale můžeme si ho při vapování mixů od britského I Vape Great alespoň představovat.

Aby to byla větší zábava než obvykle, mám na stole hned pět kousků plných zajímavostí. Všechny jsou v 60ml chubby gorilla lahvičkách s obsahem 18 ml aromatu, které si každý doředí bází a/nebo boostery dle svých preferencí. Doba zaležení není nutná, všechny “modely“ jsou vapovatelé pár desítek minut po namíchání.

Což je fakt Great, protože ne každý Shake & Vape je opravdovým Shake & Vape, že?

 

Berry

Chew Tropical Berry 

Z popisu výrobce jsem se dozvěděla cosi o mixu ne zrovna konkrétně specifikovaného tropického ovoce a žvýkačky. Nic, co by si člověk neodtušil z názvu, co? Tak k vůni…

Jestli mě na téhle příchuti něco uchvátilo na první dobrou, je to vůně. Nádech žvýkačkové svěžesti, který se snoubí s lehce ostrou sladkou vůní malin. Bouchne vás to přes čumák a donutí zamyslet se nad všemi těmi (možná) obsaženými druhy ovoce…

Chuť je zpočátku skoro stejná jako vůně, jen ne tak pronikavá. Hodně, hodně sladká ovocná chuť, která nejvíce evokuje maliny a něžné slaďoučké liči. Takhle zkraje se to zdá jako nesložitý a příjemný mix, kterému nic nechybí. A taky že nechybí, klidně by to tak mohlo zůstat. Ale nezůstane.

Jak se (klasicky) vata zajede, začne se chuť projevovat trochu jinak na začátku potahu pořád tkví maliny, ale už jsou upozaděné a vystupuje více liči, které je svou chutí sic nezaměnitelné, ale také ne tolik výrazné, aby nedalo vyniknout i žlutému melounu, který pozvedá sladkost a hutnost žvýkačkového mixu ještě o level výš. To celé doplněno “jahodová orbitka“ dojmem, abyste si jako nemysleli, že vám tam výrobce tu žvýkačku snad nedal, a možná ještě špetka cukru navrch. Kdybyste se náhodou někdo bál, že to chutná jako vypláchnutý hrnek od čaje, tak… Se určitě nebojte, je to sladký jak cecek! Jako vážně, je to tlamolep, že z toho snad budu mít cukrovku. Ale! Je to moc dobré, ač na celodenní vaping díky sladkosti asi trochu nevhodné

65 %.

 

Meloun

Iced Melonade

Lahodně svěží meloun, protřepaný, nemíchaný, s trochou melounu galia a sladkou pikantní limonádou na ledu.

No, popis výrobce se vlastně dal shrnout jako melounová limonáda s ledem. Nebude to ale spíš melounová žvýkačka s nemožně velkým množstvím coolingu?

Kdyby vůně odpovídala chuti, respektive kdyby chuť odpovídala vůni, napsala bych rovnou, že je to super a šla bych na další kousek. Vůně je sladká, ovocná, exoticky naladěná díky galia melounu, který se zdá být hlavou celého aromatu. Moc příjemné a lákavé…

V chuti se jako první projevuje meloun galia. Je výrazně cukrová působí trochu kořeněně a pikantně (to je ta pravá chuť exotiky) a je docela věrný. Sladkost doplňuje ještě něco, co se mi zpočátku zdálo jako jahoda, ale po prvních mililitrech jsem usoudila, že se pravděpodobně jedná o sladký vodní meloun. Jsem v tomto popisu trochu nejistá, protože se mi při delším vapingu zdál chuťový projev proměnlivý, jednou je chuť zabalená v hutné dávce coolingu a sladká ovocnost ustupuje, jindy naopak melouny vystrčí růžky a prorazí skrz ledovou bariéru do popedí. Díky tomu není aroma nudné a lila jsem ho do tanku v průběhu celého odpoledne aniž by mě omrzelo nebo začalo otravovat. Ledu je zde poměrně velké množství, ale hodně sladké melouny to dobře vyvažují, nic se spolu nepere a vypadá to, že si někdo se skladbou složek dal práci. Jo, tohle je fajn.

55 %.

 

Blueberg

Blueberg Burst

Ovocný mix zahalený tajemstvím a pořádnou porcí ledu. Jo, to je přesně to, co nechci číst o aromatu, které neznám a přemýšlí jestli ho vyzkoušet. Mám totiž dokonale žádnou představu o tom, co mě čeká.

Podle vůně jsem bohužel nezískala příliš konkrétnější obrázek o tom, co se v lahvičce skrývá. Tuším jahodu, možná nějaké ovoce z lesa a nezaměnitelnou ostrost mentolu. Upřímně se ani moc netěším na ochutnání. Nemám totiž na co se těšit. A tady vidíte, že i obyčejný popis výrobce má svou hodnotu a pokud není nebo je “o ničem“, mohlo by to lidi klidně i odradit od vyzkoušení.

Tohle aroma rozhodně potřebuje čas. Ne na ležení, ale na to by začalo nějak chutnat. První 2-3 ml na čistém buildu byly v podstatě jen studené, svěží, mátové, ledové a… No tak co to je? Byla to dost nuda.

Později už se projevila ta vytušená jahoda, je sladká, poměrně věrná, i když sem tam mi připadala lehce mýdlová, tipuji tam borůvky a možná i maliny. Ovocná chuť je ale podivně upozaděná, ačkoliv nastupuje hned na začátku potahu, ovoce se zdá jako zakryté pod těžkou dekou, z pod které nemůže vylézt ven. Dominanta potahu ale není ani menthol nebo cooling, sice jsou osvěžující chladivé složky hodně výrazné a přítomny v začátku i na konci potahu a ještě hodně dlouho po výdechu, ale samotná hlava chuťového profilu jako by prostě nebyla. Není tu nic, co by bylo tím základním kamenem, na kterém všechno drží a závisí. Jen směs nějakého ovoce na jedné straně a směs máty a cooligu na straně druhé. Bonusem budiž to, že po pár potazích Bluebergu budete mít v tlamičce jako uprostřed sněhové vánice a když si dýchnete na okénko třeba v autě, možná uvidíte i lehkou námrazu.

Tak tahle prosím ne, 25 % a to jen za ten příjemnej pocit, jakej to nechává po vapingu. Ale na to mi stačí žvýkačka…

 

Kiwi

Kiwi Lemon Kool

Čerstvé nasládlé kiwi s náznakem lehce kyselého citronu. Vynikající kombinace, kterou přivádí k dokonalosti chladivý mentol.

No, musím říct, že pokud má mentol něco přivádět k dokonalosti, tak mě to teda přivádí spíš do rozpaků. Když se totiž nějakému soudruhu v korporátu utrhne s mentolem ruka, bude to buď jak buď průšvih. Takže doufám, že v Kiwi Lemon Kool nebude.

Vůně je typicky “kiwiová“ 😀. Trošku sladká, trošku nakyslá, poměrně dost svěží vlivem (opět a zase) přítomného mentolu. Výrazná vůně citronu trochu evokuje vůni do auta a propůjčuje tomu celému zajímavý šmak.

Chuť je citronovější než jsem čekala. Zpočátku hodně výrazná, ale snesitelná kyselost citronu doplněná štědrou dávkou chladu, v závěsu spíš jen náznaky zeleného chlupatého kousku exotiky, které jsem si přála mít jako dominantu, a tak jsem trochu zklamaná.

Stejně jako Blueberg Burst potřebuje i Kiwicitron svůj čas se projevit. V zajeté vatě se chutě tak nějak se srovnaly, pořád nemám pocit, že by se citron chtěl vzdát svého provenství co do výraznosti vlastního projevu, ale nutno uznat, že moudře uvolnil kousek prostoru i pro kiwi. To je tady hlavně v roli sladiče, citron totiž dostal za úkol projev hlavně dostatečně okyselit, osvěžit, dodat mu šmrnc a prolínat se s mentolem. Kiwi je dobře zralé, má svůj dobrý obsah “cukru“ a trochu zmírňuje místy agresivní citronový projev. Při tom je ale také hodně osobité, má jakýsi pikantně ostrý ocásek, aby nepůsobilo fádně. Celkově vzato je to docela okay, ale žádná hitparáda to není. Znám řadu chutnějších a autentičtějších aromat a tohle mít v poličce už znovu nepotřebuju.

45 %.

 

bubble Gun

Bubblegum

Ta pravá chuť žvýkačky plná sladkých a šťavnatých tónů, které zaplaví vaše chuťové pohárky. Vynikající pro celodenní vapování.

Hehe, pokud nejste tak trochu nemilovník žvýkačkových aromat jako já. Jediná žvýkačka, která mě kdy oslovila a zaujala natolik, že si ji dávám jednou za čas stále znovu, je ta od Opičáka (VINC), o níž jsme s kolegou Espézetkou psali tady.

Z vůně je znát víceméně jen nasládlá hromada ledu a peprně ostré aroma máty. Koneckonců, čekal by někdo něco dalšího od žvýkačky?.

A víte co? Chuť je úplně stejná jako vůně. Vybavte si ten pocit, když si do úst vložíte mátovou žvýkačku. Ten pocit krátkého nasládlého mentolového nádechu a najednou bum, tu svěžest, která vás atakuje okamžitě po rozkousnutí toho malého zázraku, co skrývá tolik ledově ostré chuti. Jak už jsem řekla (napsala, že jo), nevyhledávám žvýkačkové příchutě a i když jsem jich už několik vyzkoušela, nijak mě neuchvátily, spíš na mě působily povětšínou uměle až mýdlově, byly přeslazené nebo naopak nevýrazné, byly přehnaně ledové, až z toho bolela hlava. Tohle je poměrně věrná žvýkačka, ze které hlava nebolí, ačkoliv při celodenním vapingu je dávka chladivosti a máty docela nářez. Celkově je aroma příjemné, nepůsobí uměle, je sladké spíš méně a zároveň akorát. Pořád nemám ráda žvýkačky a znovu si tohle od IVG dávat nebudu, ale špatné to vůbec není.

45 %.

 

Ivapetaknějak