Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V INFAMOUS NOID MIXTURES

Ve spolupráci s chorvatskou společností Infamous si pro vás vape-youtuber NOID připravil sérii shake & vape příchutí.

Noid Mixtures

Aromata dorazila ve 120ml chubby gorilla lahvičkách, kdy v každé čekalo 20 ml aromatu. Zkraje hned vypíchnu design etiket, který na policiích vape shopů jen tak nepřehlédnete a už vůbec si ho nespletete s jiným. NOIDův podpis z nich vysloveně křičí. Doba zaležení všech aromat je 14 dní, nicméně u dvojice tabáků je dobré jim dopřát klidně i o týden víc. Nebo o dva.

Vše postupně nalito v DL verzi Brunhilde Top Coiler, fused clapton spirálky z nichromu, vata BP Mods (taková trochu supersorbka, mrk, mrk!).

 

Raspberry Cheesecake

Lahodný koláč s tenkým piškotovým korpusem, pořádnou porcí tvarohové vrstvy a smyslnou malinovou polevou.

raspberry

Barva liquidu je krásně světlá, vatě nijak neublíží. Kyselkavé maliny se ve vůni derou vpřed a daleko za nimi se táhne kousek čízového kejku.

První potahy chutnají přesně tak, jak voní aroma při míchání. Velká porce malin ohromí chuťové pohárky a lehká chuť cheesecaku pohladí v závěru potahu a zůstává i po výdechu na patře. V zajeté vatě se chutě více spojí a utvoří celek, který už hodně nápadně odpovídá tomu, co si představíte pod pojmem raspberry cheesecake. Liquid je celkově hodně sladký a výrazný, ovoce dosti věrné, ač mám po delším vapingu podezření na stopy chemického nádechu, který ale dojem nijak zásadně nekazí, snad jen pobízí k občasné změně chutí ve vašem tanku (čeho je moc, toho je moc, že).

Sladké maliny perfektně doplňují lehkou hutnost cheesecaku v pozadí, takhle má chutnat krémový dezert s ovocem.

70 %.

 

Blueberry Pudding

Borůvkový pudink se snoubí s nadrobno nasekanými kousky borůvek v dokonalé harmonické chuti.

Bluberry pudink

Barva zaleželého liquidu je světle zlatavá, nijak build ohrožující. Vůně z lahvičky je svěže borůvková, trochu mi evokuje nejmenovanou borůvkovou jednorázovku.

Na tenhle kousek, hned po čistém tabáku, jsem byla nejvíce zvědavá. Pudink jako pudink, nikoliv custard, kterým se rozumí něco poněkud odlišného, není zrovna jednoduché vykouzlit do podoby s chutí vapovatelného aromatu.

Hned zkraje zklamu všechna očekávání, protože i ta má byla zklamána - tohle aroma mě neoslovilo. Na první potah podezírám borůvky z útěku, potahuji spíše borůvkovou šťávu než ty kulaté potvory, dojem reálného ovoce je poměrně vzdálený. Lehká nakyslost o borůvkách dává vědět, společně s akurátní sladkostí lákají na projev chuti, která ale nepřišla.

Jen málo nacházím slov pro popis toho, co pudinkem má být. Náznak krémovosti tu je, ale žádná hutná sladkost, spíš jemný podkres, který snad i sráží projev borůvek a zmírňuje celkový dojem z liquidu. Navrch toho je i po důkladném (!) zaležení na výdechu chemický ocásek, který tomu rozhodně nepomáhá. Pudink působí jako veganská náhražka masa - stokrát se to může tvářit jako maso, ale sakra - steak je steak.

Tohle se Infamous kuchařům nepovedlo. 35 %

 

Mango Tart

Tradiční jemné koláčové těsto s kousky šťavnatého manga.

Mango Tart

Mango, yes! Ve vůni věrný kousek zralého ovoce snoubící se s těstovým až piškotovým podkresem. Velmi sladké a lákavé. Barva je bledě žlutá, dost build-friendly.

Na první potah jasné a výborné mango, v těsném závěsu za ním pořádná porce hutnějšího těsta. Chuť je bohatá a velmi výrazná, dýchající na paty profláknutým prémiovkám. Těsta je zde hodně, nejprve působí koláčově, takové to, co nejprve předpečete samostatně ve formě a teprve potom ho naplníte ovocem a zakryjete typickou mřížkou, jako to dělá babička.

V zajetém buildu se jeho projev trochu mění, více se prováže se šťavnatostí ovoce a hutnost se zmírní, připomíná spíše pořádný kus piškotového těsta.

Mangovost liquidu je fantastická, pozitivně hodnotím zejména nulovou dřevitost, která je častým problémem v chuti manga nejen ve vapingu. Sladkost je taktéž na vysokém levelu, což čistě subjektivně hodnotím jako super, nicméně objektivně musím říct, že na někoho by to mohlo být příliš. Naštěstí je ale celková mohutnost chuti taková, že naředění aromatu o pár mililitrů větším množstvím, než nám dovoluje původní lahvička, nebude nijak na škodu a pro lehké snížení “síly“ chuti to může pomoct.

Ještě poznamenám, že chuť těsta se na výdechu ústy projevuje mírněji než při výdechu nosem. Kolem a kolem nemám co dodat, Mango Tart mě ohromil a srazil z první příčky Lemon Tart od Dinner Lady, která je pro mě poslední roky absolutní špička. Tedy byla. Mango ve vapingu vítám o chlup více než citron, takže…

Nádherných 95 %!

 

Tobacco

Delikátní tóny jemného a silného tabáku s vyladěnou nasládlostí a jemnými tóny ořechu při výdechu.

Tobacco

Barva je oproti koláči i pudinku poměrně tmavší, taková jasně tabákově hnědá. Kdo by to byl čekal. Tabák a nic než tabák? Why not, ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Trochu teď lituji, že jsem si místo Flashe nakonec vzala Brunhildu, protože hulit jakýkoliv tabáky do plic je trochu… Divný. 

Za zkoušku ale nic nedám, takže jdu do toho.

Jak říká sám Martin, tenhle liquid neskýtá žádné složité kombinace tabáků a rozhodně byste neměli očekávat, že ze zajeté vaty poleze uzená chuť hutného tabáku s podkresem dubové kůry, co se vzápětí překlene do silného projevu nefalšované latakie a ustřelí vám hlavu z krku. Naopak, moje první dojmy byly „Tyvoe, tohle je normálně cigáro jak vyšitý! To by si měl koupit každej, co si chce ve vapingu pořád připomínat tu hnusnou chuť klasických cigaret.“.

V zajetém buildu je ale projev ještě o chloupek zajímavější. Vlastně o oříšek. Najednou se odněkud vzala lehká nasládlost způsobená čert ví čím a přikutálel se pražený lískáč, co si hodil na záda všechnu tu tabákovost a pozvedl ji na úroveň tabákového aroma, které odmítne jen málokdo. 

Zkraje potahu pořád leze víc tabák než oříšek, ale jak se ústa naplní párou, zaregistrují celý ten projev všechny chuťové buňky a oříškovost se protáhne až do výdechu, nic vás nenechá na pochybách, že tohle se podařilo přesně tak, jak mělo. 

92 % a já si jdu objednat novou lahvičku, páč už mi nezbylo ani na jeden tank! 


 

Rum Coconut Tobacco 

Základ tvoří silnější světlé tabákové variety s decentní nasládlostí, doplněné o intenzivní tóny prvotřídního rumu, jež provází celou příchutí za smyslného kokosového nádechu.

RumCoco Tobacco

Barva je, řekla bych, odpovídající složení. Tmavě medová, asi tak.

Sázka na jistotu? Tohle prostě muselo mít hodně silný argumenty, aby to šlo ven. Troufnout si na rum, v kombinaci s kokosem, a ještě to udělat fakt dobře? To chce odvahu.

Máme čest s tabákem, o jehož původu vám, žel bohu, nic neřeknu já ani výrobce. Prostě tabák. Nastoupí v chuti hned zkraje a je hlavní linií celého projevu. Jakmile se vám ústa zaplní párou, nabalí se na tabák kokos. Ne suchý, starý strouhaný kokos, co babi zapomněla 120 let ve špajzce, ale příjemně nasládlý, předloze věrný, trochu hutný kokos. A aby na to nebyli tabák s kokosem sami, přichází rum. Taktéž blíže specifikovaný jako prostě rum. V chuti dělá to, co pro abstinenty může být důvodem, proč tohle aroma ani nezkusí, pro milovníky něčeho ostřejšího pozvedá jinak vlastně nudnou kombinaci prostých ingrediencí na vyšší level. S více potahy (a důkladnou dobou ležení, minimálně měsíc doporučuji) se chutě spojí, tabák si laškovně notuje s rumem a kokos se staví do role ozvláštňovače, takový ten týpek, kterého si na párty každý všimne, protože je tak trochu exot.

Fajn věc, když si chcete den zpříjemnit něčím… Trochu jiným.  87 %

 

Už jste slyšeli o plánovaném rozšíření aromat od Noida? Na (minimálně) jeden se snad můžeme těšit ještě letos!