Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE VOOPOO DRAG M100s

Hello lidičky. Dostal se mi do ruky jednobaterkovej Drag 4 v setu s Uforce-L tankem v nadherný bronzovodřevěný kombinaci. Pojďme se na něj spolu podívat.

Nejprve se samozřejmě podíváme na balení a na vše co v něm najdeme. Máme tu Drag M100s mod ve variantě bronz/dřevo, tank Uforce-L ve verzi gunmetal, nabíjecí kabel, dvě žhavicí hlavy, nějaké ty těsnění a trochu čtiva na večer.

Drag M100Drag M100

Drag M100s je v podstatě jednobateriová verze nejnovějšího velkého Draga, jehož recenzi najdete tady. Je malý, šikovný, poskytuje dostatek výkonu a skvěle sedí do ruky.
Osazen je z výroby chipsetem Gene TT 2.0, který umí bleskově podat až 100 W výkonu. Drag M100s je poháněn buď baterií 18650 nebo 21700, což je velice fajn. Pravda, s větší baterií je to už docela slušná váha, ale kvůli její výdrži se rozhodně vyplatí ji použít.

Jednobaterkový Drag je skutečně krásně provedený mod. Velmi dobře sedne do ruky a jeho ergonomie je příkladná. Na vršku modu najdeme mírně vystouplou platformu se závitem 510, který je samozřejmě odpružený a má pozlacený plusový kontakt. Není problém sem osadit i atomizer o průměru 30mm bez přesahu.

510 Drag

Čelní část modu si pro sebe kompletně zabraly ovládací prvky, displej a USB-C port. Displej je velký, přehledný a dobře čitelný na slunci. Fire tlačítko a s ním i tlačítka + a – jsou příjemná na stisk a mají tichý chod. No a malá specialitka posledních Dragů je i switch. Programovatelný posuvný přepínač, který umožní uzamknout zařízení, případně výkon, a nebo zařízení komplet vypnout. Velmi šikovné, kdyby se neposouval v kapse skoro až moc snadno.

Musím zde zmínit i jednu chybějící funkci Gene TT 2.0 desky a tou není nic jiného než chybějící funkce Passthrough.

Prostě a jednoduše, když nabíjíte, tak vám mod nepovolí vapovat. Škoda, tohle bych tu docela ocenil. Nicméně vzhledem k tomu, jak je nabíjení rychlé (2,5A), tak to až tak moc většině lidí vadit nebude.
Spodek zařízení si vzaly dvířka otvoru pro baterie, která drží naprosto příkladně a nemají jakoukoli snahu se samy otevřít.

Co u pidiDraga najdeme za funkce?  Opět v podstatě ty stejné jako u full size Draga 4.

Máme tu hned několik režimů kontroly teploty (TC), Smart a RBA režimy a nesmí chybět ani Eco volba. Ve Smart režimu si Drag klasicky načte odpor a nastaví doporučený výkon dle odporu. Což je občas dost ošemetné, když člověk používá nízkoodporové MTL spirálky z nerezi. Pak tam je schopný napálit klidně 40W a vyrobit tak luxusní dryhit, že na něj jen tak nezapomenete. Naštěstí je ale vážně vcelku inteligentní a při rozumném odporu spirálky vám limituje nastavení výkonu tak, abyste nepřešlehli možnosti spirálky a nespálili ani vatu, ani spirálku. RBA režim se na nic neptá a dovolí vám nastavit až plných 100W výkonu.

V režimech kontroly teploty najdeme hned čtyři možnosti. Ni200, Ti, nerez 316L a nerez 430. Předpokládám, že materiály Nikl a Titan dnes již nikdo nepoužívá, a pokud ano tak to rozhodně nedoporučuji kvůli karcinogenům, které se při jejich špatném použití objevují.

drag a tank

Nesmím zapomenout na tabulku specifikací, takže zde je:

Rozměry Drag M100s: 90mm x 36mm x 30mm
Rozměry Uforce-L: 58mm x 25,5mm
Objem: 5,5ml
Nastavitelný výkon: 5W-100W
Nastavitelná teplota: 100°C-315°C
Podporované režimy: Smart / VW / ECO / TC-Ni200, Ti, SS316, SS430
Baterie: 18650 / 21700
Nabíjení: USB-C port (5V/2,5A)
Závit: 510, odpružený pozlacený kontakt


Uforce-L tank

Asi bych se tu teď měl rozepsat o vlastnostech tohoto clearomizeru, ale vzhledem k tomu, že se neobjevila žádná nová verze, popřípadě žádná inovace, tak mi přijde docela zbytečné cokoli k němu psát. Vše se dočtete v recenzi na Drag 4, kterou naleznete opět ZDE

 

Hodnocení ve své třídě:

➕ Design a zpracování
➕ Rychlost elektroniky
➕ Rychlost nabíjení
➕ Vystouplá platforma centerpinu
➕ Autentické dřevo je prostě nádhera
 

➖ Smart režím není až tak smart jak by mohl
➖ Chybí passthrough funkce
➖ Hardware switch má relativně volný chodKdyž to vezmu kolem a kolem, tak Voopoo prostě a jednoduše umí. Dělá krásné a funkční mody za velmi rozumné peníze. Pokud sháníte jednobaterkový mod s příkladnou ergonomií, rychlou elektronikou a slušným výkonem, tak rozhodně s tímhle kouskem nešlápnete vedle.

Drag M100s si vybojoval hodně krásných 92% ve své třídě.