Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Lost Vape - Ursa Nano Air

Ahoj při další pondělní recenzi. Vůbec mě nepřekvapilo, že mi na stole přistála i dnešní Ursa Nano Air. 

 

Protože a jelikož již na našem webu najdete recenze na Ursa Nano S a Ursa Nano Pro, uděláme si i malé okénko, kde nahlédneme na (ne)rozdíly mezi jednotlivými modely.

V balení najdeme zařízení, předinstalovanou cartridge s odporem 0.8 Ω a náhradní s odporem 1.2 Ω. Kromě toho přidáte do sbírky kratičký USB-C kabel, uživatelský manuál a záruční kartičku.

cartridge

DESIGN

Design Ursy je na pohled vcelku pěkný. V mé Indigo variantě (šéfe, děkuju) je to příjemná věcička, co dámské ruce sluší. Ovšem v té ruce už není dojem z designu tak hezký, protože snaha o dva rozlišné použité materiály udělaly z těla sice elegantní, ale kluzký a bohužel ne precizně vyrobený kus. (Ne)patrný milimetrový rozdíl mezi černou zinkovou slitinou a fialovou PCTG částí strhla mou pozornost na první omak a od té chvíle mě bez přestání nutí po “předělu“ jezdit nehtem. Nejen že mám divný zlozvyk, ale ještě to působí… No prostě lacině, nekvalitně.

Na přední straně tkví nápis URSA NANO AIR, na straně zadní pak nápis hlásající výrobce LOST VAPE. Na levé straně najdeme airflow slider, který zpucuju později, na spodní straně už jen konektor pro nabíjení.

Ursa

CARTRIDGE

Je magneticky zasazena a drží dobře, ani při nošení v tašce a kapse či při prudších pohybech ruky nemá snahu se jakkoliv hnout, stejně tak nemá v těle zařízení žádnou vůli a nijak se neviklá. Náustek je příjemný, nepříliš velký, řekněme akurátní. Ursa jede jen a pouze na autopotah, který je spolehlivý. Životnost cartridge, jejíž hlavu BOHUŽEL nelze vyměnit za novou, je dobrá, 10 ml v 0.8 Ω zmizelo jako nic a vata je pořád fit.

Předinstalovaná cartridge o odporu 0.8 Ω tvoří velmi dobré množství páry s výborným podáním chuti, pro znalé podaře bych Nano Air přirovnala k Oxvě Xlim; sladké ovocné i dezertové liquidy si vychutnáte moc pěkně, zvlášť pak s ohledem na to, že je to jen POD.

Co není fajn, je uslintanost zmíněné cartridge. Snad je to ne zrovna příznivými podmínkami teplejšího počasí, ne jen jednou za den se po vyvapování celé cartridge při následném plnění neobejdete bez papírového ubrousku. Ideálně si spíš zkuste cartridge vyndat i dřív než se dostanete na dno, co utřít budete mít i tak. Během testování jsem Ursu tahala často z uvnitř do ven a naopak, a vlhkost tam, kde nemá být, mě hodně obtěžovala.

Plus naopak je, že i při těch teplotních výkyvech a bůhví kolika potazích se mi nikdy nezásobovala vata víc než by měla a narozdíl od slečny Nano S neprskala vzteky. Tudíž ani já. Zatím.

Dostávám se k oblíbené časti recenze některých z vás a tou je baterie. Samozřejmě i zde máme čest s integrovaným článkem, jeho kapacita je 800 mAh a ve srovnání se sestřičkami Nano S (800 mAh) a Nano Pro (900 mAh) se neudála žádná změna. Cartridgí protáhnu nanejvýš 4 ml liquidu, jistojistě spíš tři, a baterka je tatam.

Z nuly na sto dofrčíte za necelých 50 minut, o probíhajícím nabíjení nebudete mít pochyb díky LED indikátoru u konektoru, které po nabití zeleně svítí. A kromě toho pulsuje pro orientační info o stavu nabití při každém potahu; modře při napětí více než 3.9 V a červeně až napětí klesne pod 3.7 V. V praxi to znamená jen to, že na modrou se bafá v klidu a na červenou už moc dlouho ne. Vážně moc dlouho ne.

airflow

AIRFLOW

Další část recenze věnujme airflow. Zatracené šoupátko se třemi dírkami, které dojem z jinak fajn podíku pěkně kazí. Přesněji kazí, pokud máte rádi příjemně až šíleně utažený potah pusa-plíce. Máte? Nekupujte si Nano Air.

Jestli jste ale spíš tým volnoemtélkařů nebo pohodových erdéelkařů, směle do ní, budete takzvaně spoko. Pro 0.8 ohmu je nastavení vzduchu adekvátní a málokdo by asi našel slova nedostatečnosti, ale s 1.2 Ω už je to MTL, které buď přesně chcete, anebo vás dokonale otráví. Já jsem ta otrávená, tenhle odpor mi s danými vzduchovými možnostmi nesedí, potřebuju to uškrtit víc a nemůžu. Což je čistě subjektivní vjem, takže to berte v potaz a nenechte se odradit, vám to přeci může právě takhle vyhovovat. 

ZÁVĚR

Na závěr už jen pár detailů, o které vás nemohu připravit. Povrchová úprava je kvalitní, vyjma na dotek znatelného přechodu mezi dvěma použitými materiály, Ursa netrpí na škrábance. Utrpěla vážnou ztrátu obou nápisů na těle, a to hned po dvou dnech allday užívání, ale… Snad nevadí, když řeknu, že je to vlastně fuk, ony ty nápisy k ničemu neslouží a chybět vám nebudou (teda ve chvíli, kdy jsou ne pouze částečně v čudu). Nakonec je z toho čistší design a nápisy vem čert.

Co by ještě subjektivně mně nechybělo, je situování idikační diody do spodní části PODu. Při každé potahu svítím a můj vaping není diskrétní tak jako při malé LED tečce třeba kdekoliv na přední straně. Detail, ale radši to vězte. Nyní už zbývá jen vyzdvihnout fakt, že Ursa Nano Air si ode mě vysloužila štítek plnitelné jednorázovky. Podání chuti je výrazné a sladké tak, jak by si snad každý, kdo by rád přešel z jednorázových e-cigaret na ty plnohodnotné, přál. Jestli patříte mezi ně, tak mrk, mrk, tohle je pro vás. I ten plně utažený vzduch dost dobře odpovídá MTL potahu třeba z Elf Bar zařízení (z vlastní zkušenosti, proto si troufám to takto konkrétně zmínit).

NAno Air

Rozměry: 110x22x14 mm

Váha: 42 g

Kapacita cartridge: 2 ml (jak jinak při TPD, že?)

Kapacita baterie: 800 mAh

Výstupní napětí: 3.0-4.2 V

Rozsah výkonu: 8-16 W, automaticky detekováno zařízením na základě vložené cartridge

Nabíjení: USB-C konektor, podpora 5 V/2 A

 

overview

 

Jak jsem v recenzi Pročka doufala v dotažení pár neduhů, kvůli kterým bylo zařízení hodnoceno 60 %, chce se mi poznamenat, že se to stalo. Teď už jen utaženější utažený potah, zajistit písmenka, aby neutíkala z povrchovky a zkusit zmenšit a přesunout indikaci po vzoru Eska. 

Jsem zvědavá, jestli bude další Ursa Nano!