Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE Eleaf iSmoka - IORE LITE

Ačkoliv recenze na hardware nejsou mým hlavním předmětem tvorby, tak občas mám nutkání popsat své dojmy o zařízení, které mám momentálně v ruce a to je IORE LITE od Eleafu. Mé zaměstnání vyžaduje nejen přehled, ale i praktické znalosti různých druhů elektronických cigaret... V posledních dvou týdnech, mě provází nejčastěji dvojice Pod systémů a jeden z nich je právě IORE LITE. Na ten se dnes podíváme, protože myslím, že stojí za zmínku..

 

Balení

IORE LITE

Od balení nečekejte žádné zázraky. Přeci jen je to Pod za bratru 250 Kč.

Naleznete v něm pouze tělo PODu, cartridge a to je vlastně všechno. Když tedy pominu nezbytné dokumenty od výrobce... A ano. Vidíte správně. Ani USB-C ocásek tam není. (osobně nemám nic proti. Komu se dnes doma neválí klubíčko různých kabílků, tak jako by nebyl).

Zařízení

IORE LITE je samozřejmě POD systém, který nabízí, dnes již nezbytný a vyhledávaný podtlakový spínač. Jiná možnost zde ani není, protože tělo PODu ani žádný "čudlík" nemá. Na těle IORE LITE se nachází pouze led dioda a USB -C port. Mimochodem tento port velice chválím. Pryč se starými mikro USB porty!

Samotné zařízení, jak i výrobce uvádí, se vyrobeno z měkčeného plastu. A to jak cartridge, tak zbytek těla. Když jsem  pod poprvé rozbalil, tak mě ten "touch" velice mile překvapil. Příjemný a pohodlný materiál. Především materiál cartridge mi dělá velkou radost. Klidně řeknu:

příjemnější "koncovku" PODu jsem v puse ještě neměl. Na druhou stranu "chroničtí kousači" budou mít cartridge imrvére ohlodané.

IORE LITE obsahuje baterii s kapacitou 350 mAh, což samozřejmě není žádný zázrak, ale zároveň ani žádný velký problém. Já osobně ho používám spíše jako sekundární systém, který provozuji během nabíjení mého primárního zařízení.

IORE LITE

Cartridge, ačkoli je malá, tak pojme 1.6 ml liquidu, což je v podstatě průměr mezi podobnými PODy ze segmentu těch malých kapesních. Na jedno nabití baterie, jsem vyvapoval jednu cartridge a půl. Takže cca 2,5 ml.

Catridge ukrývá žhavící systém, který je z kanthalu a má odpor 1.2 ohm. Takže Pod využívá výkon v řádu 12 W.

Musím uznat, že IORE LITE si drží stále stejný výkon, až do úplného vybití baterie. Ačkoliv to nemám nijak exaktně změřeno, tak pokles výkonu jsem zaznamenal až bezprostředně před úplným vybitím baterie.

A teď se dostáváme pomalu k první nevýhodě IORE LITE PODu. Trošku... no, trošku více mi u něj chybí nějaká signalizace stavu baterie. Stejně jak většina vaperů, tak i já jsem zvyklý na minimálně "zelená, modrá, červená", ale tady byste hledali podobnou signalizaci marně. Po celou dobu provozu dioda svítí bíle a když je baterie na samotném dně, tak na Vás 10x mrkne a konec, šmitec, šlus. V tu chvíli můžu jít hledat nějaký USB-C kabel. 

Při nabíjení svítí dioda bíle. Když je nabito, tak dioda zhasne. Proto mám IORE LITE jen jako sekundární zařízení. Jen skutečně málokdy vyjdu ze dveří pouze s tímto PODem v kapse.

Používání

Když si přinesete IORE LITE domů, tak samotné zprovoznění snad ani nestojí za řádek. Baterie je nabitá. Sice ne zcela, ale takových 70% kapacity tam bude. Takže stačí strhnout nálepku na spodku cartridge, naplnit plnícím otvorem co se nachází na boku pod gumovým špuntem a nechat prvotně pořádně nacucat žhavící systém. V tomto případě doporučuji nespěchat a nechat nasát alespoň 20 minutek. Pak už jen postačí cartridge vložit do těla PODu a potáhnout.

Co se podávané chuti týče, tak bych řekl, že na POD za cca 250 Kč je chuť dostačující a věrná. Žádnou velkou analýzu složitějších receptur samozřejmě nečekejte, ale jednodušší liquidy například o třech složkách, dokáže IORE vcelku slušně rozebrat. Ovocné chutě například s ledem podává uspokojivě. Přesně poznám co vapuji a nijak chuť nedeformuje ani neobrací na ruby. Tabákové příchutě podává lépe. Ale spíše ty jednodušší. Různé druhy tabáku od sebe skutečně neoddělí.

Výrobce uvádí, že životnost cartridgí je až 3000 šluků. Osobně tomu moc nevěřím. Asi ani nevím, jak k podobnému číslu došli, ani jak k přesnějšímu číslu mám dojít já. Počítadlo to nemá a já šluky počítat nehodlám. Já jsem z jedné cartridge odvapoval cca 20 ml a stále podává chuť jako "za mlada"

Žádná pachuť, nebo ani náznak dry-hitu se zatím nekonal. Myslím, že kvalita cartridge bude na vyšší úrovni, než u konkurence.

Žhavící systém o odporu 1.2 ohm poskytuje příjemný a kultivovaný MTL potah. Žádný "lufťák", nebo kočkopsa mezi MTL a rDL rozhodně nečekejte. Vzduchově je příjemně utažený, ale zároveň nijak nepřitažený. Prostě tak, jak to má u POD systému být a jak se očekává.

Musím vypíchnout, že po celou dobu používání mi ani jednou neprotekl. Ani náznak jakéhokoliv bublání a to ani bezprostředně po naplnění. Jen občas velmi lehký kondenzát pod cartridgí, který připisuji srážení zbytku páry pod ní. Spodek cartridge zatím vždy a za všech okolností naprosto suchý.

 

IORE LITE

 

Technické parametry:

Rozměr: 20,5 mm × 12 mm × 111,5 mm 
Typ: Open POD systém, znovu naplnitelný
Výkon: 12 W
Nabíjení: USB-C port
Kapacita Baterie: 350 mAh
Kapacita Cartridge: 1,6 ml

Hodnocení ve své třídě:

➕ Kompaktní rozměry
Nízká hmotnost
Příjemné použité materiály
Výborné podání chuti
Funkce "passthrough"
USB-C
4 barevné varianty
Pořizovací cena
Cena náhradních cartridge

➖ Malá kapacita baterie
Podprůměrný objem cartridge
Pomalejší nabíjení (cca 1 hodinu z 0-100%)
Absence stavu nabití baterie

IORE LITE

Doporučuje produkt: 67%

Pokud bych to měl shrnout, a že to samozřejmě shrnu. Tak IORE LITE je zařízení, které jistě ocení naprostí nováčci, co se snaží přejít z klasických "hřebíků do rakve" na vlnu voňavé páry, ale trpí nedůvěrou, která spíše pramení z neznalosti vapingu a chtějí se trošku seznámit. Baterie nemá kdovíjakou kapacitu, ale stále nabídne větší požitek a značnou finanční úsporu oproti předraženým, neekologickým, neekonomickým "jednorázovým" e-cigaretám z trafiky.

Zároveň si myslím, že i jako sekundární cigareta pro zkušenějšího vapera, dokáže dostatečně posloužit třeba v prostředí, kam se bojí vzít svého dražšího miláčka. Takový fesťák, nebo kemping jsou velice rizikové záležitosti pro drahé vape sestavy..