Přejít k hlavnímu obsahu

Elektronické cigarety, inovace 2021

To, že klasické cigarety škodí zdraví je všeobecně známo. Lidé proto začali přecházet na elektronické cigarety jako na méně škodlivou alternativu. Díky vysoké poptávce trh elektronických cigaret  za posledních pár  let ohromně vzrostl. K explozi popularity došlo zejména proto, že lidé chtěli přestat kouřit. 

E-cigarety se tak staly součástí našeho každodenního života a lze je vidět v restauracích, kavárnách, na ulici, v nákupních centrech, téměř všude. Nejen, že jsou elegantní a diskrétní, ale mohou být také přizpůsobeny a navrženy podle vašich preferencí, můžete si vybrat jejich barvu velikost, mnoho různých systémů a co je důležitější, existuje široká škála příchutí, můžete mít, od ovocných a sladkých po tabák a kávu.

Cílem je plně uspokojit každého spotřebitele a co můžeme očekávat v tomto roce?  

1. Propojení s vaším smartphonem

Určitě byste nečekali, že vaše e-cigareta bude mít něco společného se smartphonem. Díky vývoji technologií máme nyní k dispozici chytré hodinky a mnoho dalších věcí které lze připojit  k našim chytrým telefonům a které nám pak usnadňují život mnoha způsoby.

Stejným způsobem jako sledujeme náš počet kroků za den, kontrolujeme různá oznámení ovládáme naši domácnost nebo auto, dnes můžeme k našemu smartphonu připojit i elektronickou cigaretu. To znamená, že jsme schopni sledovat naše zvyky a chránit spárovaná zařízení před ztrátou nebo odcizením. Můžete například sledovat  svůj denní příjem nikotinu a nebo správný čas na doplnění vaší elektronické cigarety e-liquidem, aby tak zbytečně nedocházelo k přepalování cívky.

2. Více páry 

Pro nadšence vapingu je to skvělá zpráva. Vydechovaní velkých a hustých mraků přináší něco atraktivního a zajímavého. Je to možné díky  sub-ohmovým cívkám a již nějaký čas je tento styl vapingu trendem. Na YouTube můžeme vidět mnoho videí kde se z vapingu stává v podstatě umění. 

Díky vysoké poptávce výrobci vynakládají zvláštní úsilí do vývoje novějších a lepších clearomizérů s velmi oblíbenými cívkami, které produkují intenzivní mraky páry.  

3. Vylepšení nabíjení 

Před několika lety mohlo docházet u elektronických cigaret  k problémům s bateriemi. To znamenalo, že jste museli zařízení často dobíjet, nebo dokonce baterie vyměňovat abyste mohli v klidu vapovat. Naštěstí vylepšení baterií vedlo k tomu ze dnes je na trhu široká škála baterií a nabíječek pro vaše zařízení. Proto je možné používat vaši elektronickou cigaretu po mnoho hodin, aniž byste ji museli dobíjet a pokud dobít  potřebuje, můžete to udělat rychleji a efektivněji než dříve.

4. Velikost a tip

Na trhu je tolik možností, že může být těžké rozhodnout, která elektronická cigareta  je pro vás ta nejlepší. Technologie se zlepšila a z tradičních elektronických cigaret tvaru pera jsou dnes do zcela jiná sofistikovaná zařízení, jako jsou například MODs. Sice pořád z původního pera vycházejí ale mají více funkcí, různé velikosti a zcela odlišný design.

Ve srovnání s jinými zařízeními mají mnohem větší nádržky na e-liquid a větší baterie, což jim logicky umožňuje vydržet déle. Tato inteligentní zařízení přicházejí v různých velikostech s řadou čipů, ovládacích prvků teploty, displejů a materiálů to vše v závislosti na vašich preferencích. 

5. Nikotinové soli 

Přestože jsou na trhu relativně nové přitáhli již určitou pozornost. Co jsou nikotinové soli? Ve skutečnosti jsou to směsi nikotinu a specifických látek, které vám umožní hladší pocit bez jakýchkoli vedlejších účinků. Silné v nikotinu, ale jemné v chuti, to je nejlepší volba pro každého, kdo se snaží přestat kouřit tradiční cigarety.

6. Legislativa a klinické studie 

Díky velkému rozšíření elektronických cigaret  se musela zařídit příslušná legislativa a zákony. Může to znít jako špatná zpráva, ale ve skutečnosti je to skvělé pro všechny spotřebitele, protože klinické studie a kontrola kvality je čím dál složitější, což dokazuje větší bezpečnost a lepší zdravotní standardy pro všechny ty, kteří mají rádi vaping.

V současné době  jsou sledována nejen zařízení, ale také e-liquidy  a další prvky spojené s vapingovým průmyslem a jejich výrobci. 

7. Více příchutí

Existuje celá řada různých příchutí, ale zdá se, že spotřebitelé požadují stále sofistikovanější příchutě, odklánějí od jednoduchých tabákových příchutí smíchaných s ovocnými nebo sladkými vůněmi.

Díky technologiím a legislativě, které se pohybují vpřed, byly některé příchutě zakázány. To způsobilo, že se spotřebitelé přesunuli k přirozenějším bylinkovým chutím a to pak přimělo  výrobce, aby zapojili  svou fantazii a ti stále přichází s lahodnějšími příchutěmi.

8. E-liquidy s kofeinem 

Lidé, kteří milují kofein a jsou zvyklí ho získávat ze své kávy, mají nyní i další možnosti. 
Novinkou jsou kofeinové e-liquidy,  jsou zajímavé, protože se skládají ze složek, jako je taurin nebo ženšen, které poskytují spotřebitelům vysoký a čistý příjem kofeinu, na rozdíl od těch, které mohou pít ve své kávě, se všemi přidanými cukry, mlékem, čokoládou a dalšími přísadami. Je to skvělý způsob, jak se vyhnout přijímání kalorií, ale mít dostatek energie, abyste byli během dne aktivní.

Vapingové odvětví roste každým dnem a poskytuje nám efektivnější řešení a lepší uživatelský komfort. Co můžeme čekat dál? Čas ukáže. 

Zdroj: chartattack