Přejít k hlavnímu obsahu

7 nejčastějších otázek o e-liquidech

Ať už jste kuřák který přemýšlí o tom ze si koupí elektronickou cigaretu, začínající vaper nebo jen chcete vědět víc. Podívejte se s námi na seznam často kladených otázek o e-liquidech a jejich používání. Pokud nemůžete najít odpověď na tu svou, napište nám do redakce info@provapery.cz rádi vám odpovíme. 

Jak mám vybrat e-liquid? 

Nejdůležitější je, aby váš e-liquid vyhovoval vašim potřebám a vkusu. Pokud se v současné době snažíte přestat kouřit, doporučujeme vyzkoušet e-liquid s příchutí tabáku, protože ty nejlépe napodobí chuť vašich cigaret. Pokud jsou však cigarety po vás teď už jen špatnou vzpomínkou a chcete vyzkoušet něco nového, tak si dopřejte exotičtější příchutě!

Kde a jak mohu vyzkoušet příchutě?

Pokud vás konkrétní e-liquid zajímá a chtěli byste si ho před zakoupením vyzkoušet, nejjednodušší je navštívit nejbližší kamenný obchod s elektronickými cigaretami a zeptat se zda možnost testování nabízí. Pokud chcete příchutě e-liquidů testovat doma, a e-cigaretu ještě nevlastníte doporučujeme zakoupit si  některý z plnitelných systémů ten vám umožní větší výběr příchutí než cartrige systémy. Po nějakém čase si ale, každý vaper najde svého favorita a příchutě už tak často nestřídá. 

Jak mohu snížit spotřebu svého e-liquidu? 

Pokud je vaší prioritou snížení použitého množství e-liquidu doporučujeme vapování pomocí zařízení s jednou cívkou a při nejnižší možné teplotě.

Kde si mohu svůj e-liquid koupit?

Existuje celá řada možností. Samozřejmě můžete navštívit nejbližší obchod nebo si můžete objednat na  některém z mnoha e-shopů. Doporučujeme hledat na internetu konkrétní e-liquid, protože cena se může lišit v závislosti na prodejci.

Kdy mám e-liquid doplnit?

Většina atomizérů nebo clearomizerů má průhlednou nádrž, doporučujeme doplňovat zařízení jakmile vidíte, že je hladina e-liquidu velmi nízká. Včasné doplňování je důležité aby zbytečně nedocházelo k přepalování cívky.

Proč můj e-liquid mění barvu? 

Existuje mnoho důvodů, proč se barva e-liquidu může změnit. Například e-liquid s obsahem nikotinu 18 mg bude obecně tmavší než stejný produkt obsahující pouze 3 mg nikotinu. Teplota, UV paprsky, sluneční světlo a oxidace mohou také způsobit, že se váš e-liquid změní barvu. Je však důležité si uvědomit, že tyto změny barvy nijak nezmění jeho vlastnosti, a i přesto jej můžete bez obav použít k vapování.

Proč mě můj e-liquid nutí kašlat?

Někteří lidé si stěžují, na kašel když začnou používat elektronické cigarety, i když při kouření cigaret nekašlali. Tato reakce je zcela normální. Vzpomeňte si, jak to bylo když jste zkoušeli svou první cigaretu. Jsme si docela jisti, že většina z vás kašlala. Existuje ale, mnoho dalších důvodů, proč byste mohli kašlat. Někteří lidé jsou citliví na propylenglykol, který se nachází v e-lquidech, pokud jste to vy, zkuste e-liquid obsahující méně PG. Můžete také kašlat, pokud vapujete na příliš vysokou úroveň výkonu. Jednoduše zkuste snížit příkon, abyste tento problém odstranili. A konečně, příliš vysoká hladina nikotinu v e-liquidu může být také důvodem vašeho kašle. Pokuste se přejít alespoň na nějaký čas na slabší. 

Více se dozvíte kapitole o e-liquidech