Přejít k hlavnímu obsahu

Příslušenství a péče

Jak se starat o elektronickou cigaretu aneb hygiena „nejen v době coronavirové“

Vzhledem k tomu, že e-cigaretu držíme celý den v rukou nebo ji nosíme po kapsách či kabelkách, je vhodné ji udržovat v čistotě to znamená alespoň jednou denně celý povrch otřít vlhkým hadříkem a osušit. V ideálním případě je dobré si  na e-cigaretu pořídit ochranný obal.  E-cigaretu též není vhodné sdílet s dalšími lidmi.

SVG
hygiena pictogram - náústek 100x100px
Náustek

Zvýšenou péči potřebuje hlavně náustek, na kterém se mohou usazovat sliny a kousky kůže ze rtů.  Stačí náustek sundat a jednou denně opláchnout vodou, v případě většího znečištění umýt jarem či tekutým mýdlem, nechat osušit nebo nechat volně oschnout. Náustek je vhodné jednou za čas vyměnit.

SVG
hygiena pictogram - kontakty 100x100px
Kontakty

Kontakty na baterii/gripu a atomizéru udržujte vždy v čistotě. Šroubováním se časem zanesou nečistotami, stačí je papírovým kapesníkem otřít. Při silném zanesení je možné použít s opatrností různé přípravky na čištění kontaktů. Postupujte s nimi, ale velice opatrně.

SVG
hygiena pictogram - clearomizer 100x100px
Clearomizer

Celková údržba clearomizeru je doporučena jednou týdně nebo při změně typu/příchuti liquidu.   Rozeberte všechny části clearomizeru, které se rozebrat dají. Například, horní základna, spodní základna, sklo a hlava. Následně vše kromě žhavící hlavy omyjte ve vlažné vodě a vysušte papírovým ubrouskem. Žhavící hlavu je dobré dle potřeby (tj. 1-3 týdny) vyměnit.

SVG
hygiena pictogram - liquidy 100x100px
Liquidy

Při koupi hotových liquidů vždy před otevřením zkontrolujte datum expirace. Při nakládání s liquidy dbejte na zásady běžné hygieny. Pokud si mícháte vlastní liquidy, vždy dbejte zvýšené opatrnosti při manipulaci s nikotinem. Liquidy neskladujte na světle a slunci.

 

SVG
hygiena pictogram - baterie 100x100px
Baterie

Baterie je vhodné udržovat nabité a nenechávat je delší dobu vybité, jelikož se časem sami vybíjejí a mohlo by dojít k jejímu poškození. Baterie udržujte v čistotě. Baterie vždy přepravujte v ochranném obalu, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě. Stejně tak je neumisťujte do kapes s klíči apod.

 

Letáček o péči ke stažení zde