Přejít k hlavnímu obsahu

RECENZE S&V Garden Fruit od ADAM'S VAPE

Už je to nějaká doba, kdy Adam's Vape vytvořil recepturu do klasické řady. V poslední době to byly samé tabákovky Born To Vape, nebo limitované edice Shake & Vape... Dnes se spolu podíváme na zcela novou ovocnou dobrotu, která dle popisu obsahuje složku, která není příliš vídaná, ale zároveň celkem vyhledávaná. A to je ostružina!

Samozřejmě v receptu není sama, nýbrž za bohaté podpory dalšího ovoce, které spolu tvoří aroma s názvem Garden Fruit..

Garden Fruit

Stejně jako všechny aroma z klasické řady Shake & Vape, tak se i Garden Fruit ukrývá v 60ml  lahvičce, ve které je 12 ml aromatu. Jednoduchou matematikou se dozvíme, že po zalití bází, se dostaneme na 20% koncentraci aromatu ve směsi... Protože jsem měl v plánu testovat Garden Fruit na DL, použil jsem bázi o hustotě 80/20 naboosteroval jsem na 3 mg/ml a rovnou nalil do kapáku. Toto aroma prostě musím ochutnat zcela čerstvé!

Oficiální popis:

Šťavnatý mix zahradního ovoce. Na začátku ucítíte plnou chuť sladkokyselé ostružiny. Spolu s borůvkou a trochou čerstvých malin chutnají tak akorát nakysle, jako pořádná hrst šťavnatého ovoce. Zážitek po chvilce dosladí podzimní tóny jablek a hrušky. Chuť se na patře změní v ovocný džem a ještě dlouho sladce doznívá.

Garden Fruit

Vůně aromatu je příjemně sladká. Není svěží, ani přeslazená. Nejvíce je cítit malina a jablko. Trošku mi to celé připomíná vůni ovocných bonbónů.. Barva liquidu je i po pěti dnech stále naprosto čirá. Možná časem dojde do nějakého lehkého zbarvení, ale jistě to bude skutečně jen slabě.. 

Už si ani nevzpomínám, kdy naposled jsem vapoval ostružinu.

Je pravda, že ostružinové aroma nebo liquid, bych musel asi hodně dlouho hledat. Ale dnes tu mám Garden Fruit a doufám, že má očekávání splní.. 

Ochutnal jsem hned tentýž den, kdy jsem aroma domíchal. Sotva se stihly ztratit bublinky. První šluky byly trošku rozpačité. Bylo znát, že Garden Fruit chce nechat alespoň pár dní, aby si všechny složky sedly. Dokonce byla cítit i lehká mýdlová chuť. Nic strašného, ale po výdechu zůstávala lehce na jazyku. Nechal jsem tedy Garden Fruit být.. 

Po dalších dvou dnech jsem se k němu opět vrátil a kápnul do kapáku. Na první ochutnání bylo hned poznat, že ty dva dny odležení bylo to, co potřeboval. Složky si sesedly k sobě a vytvořily celek. Ačkoliv etiketa říká, že směs obsahuje nejvíce ostružiny, pak borůvky, jablka, maliny a hrušky, tak já nejvíce cítím kombinaci právě ostružiny a maliny.

Musím uznat, že chuť ostružiny je taková, jakou jsem si představoval.

Lehce nakyslá, mírně ostrá, kde šťavnatost dodává právě ta malina. Borůvky a jablko jsou cítit především hodně v pozadí. Pokud se ptáte jestli, nebo zda je skutečně cítit i hruška, tak ano. Ale musíte si na ni počkat. Nejvíce ji cítit po výdechu. Ale opravdu ne bezprostředně po něm, ale až po několika vteřinách, kdy ustoupí všechny ostatní složky. Pak je teprve mírně cítit lehce nahořklá slupka z hrušky.. 

Garden Fruit

Garden Fruit bohužel není pro toho, kdo vyhledává přeslazená aromata. Je pouze reálně sladké. Žádný přidaný cukr se nekoná. A dokonce ani žádná chladivost. To mi popravdě trošku vadí. Netvrdím, že bych chtěl mít Garden Fruit ledový, ale maličko cooling agentu jen tak na osvěžení, by jistě snesl a zároveň by třeba ani neodradil chronické odpůrce ledu. 

Celkové je Garden Fruit docela dobře vyladěná a vyvážená receptura, která dokonale vyplňuje okno na českém trhu. Ostružinu aby jeden skutečně pohledal..

Ačkoliv k němu mám pár výhrad, co se svěžesti a jistě "bonbónovosti" týče, tak myslím, že si své páníčky jistě najde. 

Za mě 8/10

..a já si tam jdu přidat led :)