Přejít k hlavnímu obsahu

Martin, vaping je jednou z cest jak pomoci sobě a svému zdraví

Jmenuji se Martin, je mi 28 let a pracuji jako Logistik. Rád bych se s Vámi podělil o svůj příběh. Vaping mi výrazně pomohl, jelikož  jsem se dokázal díky němu oprostit od cigaret. Snad to někomu pomůže a přečte si, že útěk ze spárů tabákového průmyslu má smysl.

Kouřil jsem už čtyři roky cca. krabičku denně. Psal se rok 2012 a na českém trhu vape produktů v tu dobu nebylo moc. Člověk si buď zaplatil hříšné peníze a koupil si nějaký originální vape pen nebo běžel k vietnamcům a koupil si eGo-T (když si vzpomenu na ty cartrige byla to katastrofa).

Pak přišla doba pěknějších modů s vyměnitelnou baterií a já si koupil SMOK Alien 220 TC. Konečně jsem se začal zbavovat své závislosti na cigaretách, jelikož i liquidy už byly mnohem chutnější a bylo kde je sehnat. Díky tomu jsem krok po kroku přestal kouřit. Postupně jsem prozkoumával možnosti vapingu. Začal jsem si motat vlastní buildy na RBA hlavách a vaping se stával čím dál víc mým koníčkem než nešvarem.

Sedm dlouhých let jsem skálopevně odrážel veškeré možnosti si zakouřit.

Až přišel den, kdy jsem měl docela upito, neodolal jsem a jednu cigaretu si od kamaráda vzal. Překvapení přišlo až ráno, kdy jsem zjistil, že mám v kapse půl krabičky, bolela mě hlava a já smrděl tabákem.
Fajn, stalo se a nic s tím nenadělám, varianta vyhodit je by byla nejlepší, ale když už jsem je měl v ruce... no co tak dám si poslední. A tak jsem po mnoha letech odpírání, opět spadl do toho kolotoče, ze kterého jsem se dlouho tahal ven.

Když mi po pár prokouřených letech manželka oznámila, že se nám rodina rozroste, měl jsem jasný důvod přestat. Nebudu lhát, bylo to těžké, a tak jsem po letech opět otevřel skříň, vytáhl výbavu a rozjel se do nejbližší kamenné prodejny.

Teď s odstupem času, kdy je pro mě vaping opět koníčkem a já nesmrdím své dceři a neškodím ji, mám za to, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Lépe se mi dýchá, zlepšila se mi fyzička a výlety s rodinou jsou mnohem zábavnější, když si člověk neodbíhá zapálit.

Od té doby se ve svém okolí snažím lidem ukázat, že existuje alternativa. Takže za mě, je vaping jednou z cest jak pomoci hlavně sobě a svému zdraví!

DALŠÍ PŘÍBĚHY