Přejít k hlavnímu obsahu

E-liquidy

E-liquid je tekutina, která se zahřívá v e-cigaretě tak, aby se vytvořila viditelná pára. Je  tvořen základem dvou látek, které se běžně vyskytují v potravinách, medicíně a kosmetice PG (propylenglykol) a VG (rostlinný glycerin). Dále obsahuje také ochucovadlo, obvykle nikotin a trochu destilované vody. Přesné složení každého e-liquidu najdete na krabičce. Také by vám  každý prodejce měl  na vyžádání poskytnout kartu bezpečnostních údajů, kde naleznete přesné chemické složení e-liquidu.

VG je přírodní derivát rostlin, v e-liquidu slouží jako zahušťovadlo a také vytvoří větší množství páry.

PG je běžnější a používá se jako základ pro suspendování nikotinu a látek určených k aromatizaci.

Jak e-liquid vybrat?

Pokud jde o výběr, je třeba vzít v úvahu následující: Hustota, Nikotinová síla, Příchuť

Jak husté?

Procentní podíl VG / PG e-kapaliny vždy dá dohromady 100%, například 50% VG / 50% PG nebo 70% VG / 30% PG. nebo 100% VG. 

Pro začátečníky doporučujeme e-liquid, který má vyšší procento PG, bude vyžadovat méně energie pro zahřátí, takže je ideální pro všechny plnitelé sady od plnitelného cartrige (POD) sytému po otevřený tank systém . Vytváří menší množství páry, díky čemuž je ideální pro styl kouření z úst do plic MTL.

E-liquidy s vyšším procentem VG budou hustější a budou vytvářet větší množství páry , vyžadují k tomu více energie a jsou tak ideální pro styl kouření přímo do plic  DTL .

SVG
obr 9

 

SVG
obr 7

 

Jakou sílu?

Volba  vaší ideální nikotinové síly je snazší, než si myslíte, je založena na tom, kolik cigaret denně kouříte a jaká je jejich síla. Příliš nízká síla e-liquidu nemusí uspokojit vaše touhy a vést vás zpět k cigaretám. Stejně tak i  příliš vysoká nikotinová síla může mít za následek bolesti hlavy,  závratě a také vás může škrábat v hrdle a tím vás nutit ke kašli. Níže uvedená tabulka vám poslouží  jako dobrý výchozí bod k tomu jak vybrat správnou sílu e-liqiudu, na základě toho, kolik cigaret aktuálně kouříte. Pamatujte, že vždy je lepší začít výše a postupovat směrem dolů k nižší síle tak, aby vaše touhy byly uspokojeny. Jinými slovy platí, že byste měli začít s vyšší silou a v případě potřeby jít dolů.

SVG
obr 8

 

SVG
obr 10

 

SVG
obr 11

 

Co příchuť?

Nalezení ideální příchutě je posledním krokem při výběru vašeho prvního e-liquidu. Je důležité si uvědomit, že to je něco, k čemu se budete vracet celý den, jelikož e-cigareta má určité množtví e-liuidu v nádrži. Většina začátečníků zvolí tabákovou příchuť , kvůli zvyku , pro pocit, že stále kouří , ale nezapomeňte, že tabákové příchutě nikdy  nebudou chutnat přesně jako cigareta. Jako první by se vám proto mohlo  líbit jednoduché ovoce nebo mentol. Klidně jich, ale zkuste několik a zjistěte, co se vám líbí.

Čím déle budete vapovat a přestanete kouřit, váš vkus se začne zlepšovat. Je to skvělá příležitost vyzkoušet nové e-liquidy. Nakonec, si ale většina vaperů najde svou oblíbenou příchuť a u té pak již zůstane.

Jaká je tedy nejlepší kombinace e-cigarety a e-liquidu?

e-liquidy srovnání