Přejít k hlavnímu obsahu

5 nejlepších příběhů ze zahraničních blogů

od PK

Kouřil jsem 25 let,  žádný z mých pokusů přestat nebyl úspěšný bez ohledu na to, co jsem zkoušel. Zkusil jsem vaping před 2 lety a trvalo 4 měsíce, než jsem se kouření zbavil úplně jelikož jsem kouřil dvě krabičky denně. Vyzkoušel jsem mnoho systémů a příchutí než jsem našel to co mi vyhovuje na konec jsem za ty dva roky přešel z 6 mg nikotinu na 0 mg , nemám chuť na kouř, cigaretu nebo doutníky. Ale prozatím, nejsem připravený odložit svou krásnou e-cigaretu. A nejsem si jistý, proč to tak je. Pro mě osobně mi pomohla přestat kouřit cigarety a přestat s nikotinem. Ale kdybych to musel udělat bez příchutí. Jen bych se vrátil k cigaretám. Omlouvám se za gramatiku a další „chyby“

od Jane Kirkpatrickové

Kouřila jsem, bylo to cool, více než 50 let a neměla jsem žádnou touhu přestat. Necelé 2 měsíce po odchodu do důchodu jsem měla první mrtvici a neurolog mi řekl, že musím přestat kouřit, a můj krevní tlak nesmí stoupnout  nad 140. Snažila jsem se, ale moje úzkost z toho, že jsem s kouřením přestala způsobila, že můj krevní tlak vyskočil na 175-185, takže jsem věděla, že to všechno jen můj stav zhoršuje. Můj syn mi pořídil elektronickou cigaretu a vše, co bylo potřeba k tomu, abych začala vapovat.  Třetího dne jsem si oblíbila svou mentolovou příchuť. To bylo před více než 2 lety a moje zdraví je skvělé, můj krevní tlak je kolem 100, můj neurolog je nadšený. 

od Rity Andiesové

Byla jsem kuřák po dobu 35 let, kouřila jsem krabičku denně. Diagnostikovali mi CHOPN, pokušela jsem se přestat kouřit ,ale stále jsem musela využívat náplasti, žvýkačky nebo léky na předpis. Moje úžasná snacha mě zavedla k vapingu. Změnu jsem udělala naprosto bez námahy. Vapuji od roku 2010 a bolí mě žaludek jen když cítím cigaretový kouř. Moje CHOPN se nezhoršilo  ani o kousek, což dokazují každoročně prováděné lékařské testy. Můj plicní lékař zná mou historii a že v současné době vapuji řekl mi, že nikotin  není o nic horší než kofein, to jsou ostatní věci v cigaretách, které zabíjejí. Od té doby co vapuji se mi vrátil čich a chuť. Už nemám ten kuřácký kašel když se ráno probudím , cítím se dobře, něco, co jsem při kouření cigaret nikdy necítila. Každý, kdo si myslí, že vapujeme  kvůli sladkým příchutím vape. Promiňte pane prezidente Trumpe a manželko, ale nevíte nic. Přátelé kupujte si svůj e-liquid u legitimního prodejce a budete v pořádku. 

od Patricie Fowlerové

Kouřila jsem 35 let a cigarety mě zabíjely, neustále jsem kašlala, až jsem zvracela. Přestala jsem kouřit před 4 lety až s vapingem. Ano, používám ovocné příchutě, protože e-liquid s tabákovou příchutí nechutná jako skutečná cigareta. Nejprve jsem chtěla tabákovou příchuť, ale nemohla jsem to vydržet, takže jsem zkusila ovocné příchutě a teď už nechci klasickou cigaretu nikdy ochutnat. Různé příchutě hrají roli při odnaučení kouření pomocí vapingu. Jsem na 3 mg a doufám, že půjdu na 0 mg a přestanu i s vapováním. Myslím, že ovocné příchutě pomáhají přestat kouřit, protože vás nutí uvědomit si, jak špatně cigarety chutnají a voní, a navíc vám pomůže nikotin. Při správném použití je vaping  tou nejlepší věcí, která kuřákům pomůže přestat, a zlepšuje naše zdraví. Pokud by se zakázali příchutě, tak lidé nebudou  mít jinou možnost, než si je koupit od lidí na černém trhu…. Pak bychom jistě nevěděli, co v e-liquidech je, a situce ještě zhorší, stejně jako byl problém s náplněmi obsahujícími  THC které způsobili onemocnění plic a smrt. Zákaz nezabrání tomu, aby se černý trh dostal na trh, způsobí to pouze to že se černý trh zvětší, ukončí podnikání seriózních společností a poškodí bývalé kuřáky, a to vůbec není fér. Zákaz není odpovědí, jsem důkazem, že vapování správnou cestou je bezpečné. 

Tami Halliday

Kouřil jsem 30 a více let, přešel jsem na vaping před 8 lety a doposud nekouřím, už se nechci ohlížet zpět . Používám ovocnou příchuť,  Baví mě vaping a ano, jsem závislý na nikotinu. Nezačal jsem vapovat, abych přestal s nikotinem, začal jsem, protože to byla zdravější alternativa. To znamená, že už 8 let nejsem kuřák a nemám kašel. Za 8 let jsem se nezadýchal na  schodech. Dokážu lépe dýchat a cítím se lépe. Byla by škoda jít zpět, když jsem se pohnul vpřed. 

Volně přeloženo z blogu: https://vapordna.com/blogs/news/10-best-powerful-vaping-stories

DALŠÍ PŘÍBĚHY